Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


Wybory 2010

1 grudnia 2010 - Oświadczenie w związku z artykułem w dodatku do Echa Gmin

Jak dowiedziałem się dziś późnym wieczorem, bez mojej wiedzy użyto mojego nazwiska w walce wyborczej pomiędzy kandydatami. Jak przeczytałem w dodatku do "Echa Gmin Opolskich" datowanego na 2 grudnia, przedstawiono mnie jako osobę źle oceniającą kandydatkę Kornelię Patrzek. Podbudowano to opisem zdarzenia, jakie miało miejsce w maju podczas powodzi i jej przebiegu w Brynicy. Fakty opisane w artykule miały miejsce i taki przebieg, jednak sprawa dawno pomiędzy mną i Kornelą została wyjaśniona jeszcze w tym samym dniu. Uznałem, że u Kornelii; z którą znam się od wielu lat, wzięły górę emocje i wyjaśnienia jakich mi udzieliła co do powodów jej reakcji były wystarczające. Sprawa odbiła się wtedy dość szerokim echem w wiosce, jednak mogliśmy nad tym przejść dalej bez jakichkolwiek urazów. Nigdy do tego do dziś nie wróciliśmy. Sprawa miała charakter prywatny i na takiej płaszczyźnie się zakończyła.
Stąd moje ogromne zdziwienie i niesmak w związku z tym iż bez powiadomienia mnie, pytania o możliwość publikacji a tym bardziej nawet spotkania się ze mną w tej sprawie - Pan redaktor Janusz Spiegiel opublikował artykuł zawierający opis tego zdarzenia na cztery dni przed wyborami.
Nie wiem czym był inspirowany artykuł, jednak w mojej ocenie sprawa tam poruszona nie powinna być użyta do ataku personalnego a tym bardziej wpływania na preferencje wyborcze.


Krzysztof Marsolek
Szef Zespołu Promocji
Stowarzyszenie Odnowy Wsi BrynicaW artykule jeszcze w szerszym zakresie nadużyto wypowiedź Prezesa Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, w związku z tym składa on oświadczenie:

Prostuję, niektóre wypowiedzi, które ukazały się w powyborczym dodatku specjalnym "Echa Gmin Opolskich" z dnia 2.12.2010r. - artykule dotyczącym Łubnian - pisanym przez Janusza Spiegla. Nigdy w wywiadzie nie odnosiłem się do Pani Kornelii Patrzek personalnie i nigdy nie nazwałem jej secesjonistą . W trakcie wywiadu były dokonywane oceny przygotowania merytorycznego, a nie personalne kandydatów. Nie negowałem również działań partii PO co sugeruje autor. Całe życie staram się być apolitycznym i nieprawdą jest również, jak pisze autor, że jestem członkiem Mniejszości Niemieckiej a w związku z tym nigdy nie wypowiadałem się ani nie mam prawa wypowiadać się w imieniu MN.


Krystian Czech
Prezes
Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica

Jak poprawnie głosować


Prezentacja kandydatów w Wyborach Samorządowych 2010Marek Ciernia, lat 37, wykształcenie wyższe, ekonomiczne. Członek Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica oraz Rady Parafialnej. Aktywny społecznik, silnie zaangażowany w tworzenie projektów na rzecz wsi. Od urodzenia zamieszkały w Brynicy. Żonaty, posiada dwoje dzieci. Kandyduje do Rady Gminy po raz pierwszy.
Jego hasło wyborcze to "Piękna Brynica".

Ogłoszenie wyborcze

STOWARZYSZENIE ODNOWY WSI BRYNICA list nr. 22
KANDYDAT NA RADNEGO


CIERNIA MAREK


"PIĘKNA BRYNICA"

TO:


˘ PRĘŻNIE FUNKCJONUJĄCA SZKOŁA I PRZEDSZKOLE

˘ PLAC ZABAW DLA DZIECI

˘ PRZEBUDOWA CENTRUM WSI W ZAKRESIE BUDOWY CHODNIKA

˘ SPRAWNIE FUKCJONUJĄCA INFRASTRUKTURA TECHNICZNA W ZAKRESIE:
- KANALIZACJI GOSPODARSTW DOMOWYCH
- MELIORACJI WSI ORAZ BUDOWY I REMONTÓW DRÓG

˘ WSPÓLNA PRACA ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH W BRYNICY W ZAKRESIE:
- PRZYGOTOWANIA UROCZYSTOŚCI ORAZ WAŻNYCH WYDARZEŃ
- POZYSKIWANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA RZECZ BRYNICY


Materiał wyborczy dostarczony przez kandydata

Ogłoszenie wyborcze


Materiał wyborczy dostarczony przez
kandydata

Ogłoszenie wyborcze

Materiał wyborczy dostarczony przez kandydata


Ogłoszenie wyborcze

KANDYDAT NA RADNEGO DO RADY POWIATU
Lista nr. 13, pozycja 7

Konrad DenderaMieszkam od urodzenia w Brynicy, mam 45 lat. Prowadzę wraz z rodziną Gospodarstwo Agroturystyczne "Agrorelaks", które w tym roku zostało wyróżnione dwoma prestiżowymi tytułami - "Najpiękniejsza Zagroda Opolska 2010" w konkursie "Piękna Wieś Opolska" oraz "Najlepsze Gospodarstwo Rolne z Agroturystyką" w Konkursie Agro-Eko Turystyka, "Zielone Lato 2010", które odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Moimi najważniejszym celem jako radnego powiatowego będzie dążenie do poprawy jakości infrastruktury powiatu, w szczególności jakości dróg, które stanowią o poziomie życia mieszkańców codziennie nimi się poruszjących.

Materiał wyborczy dostarczony przez kandydata

Ogłoszenie wyborcze

KANDYDAT NA RADNEGO
Lista nr. 4, pozycja 2


Mam 22 lata i od urodzenia mieszkam w Brynicy. Posiadam wykształcenie średnie. Jestem mechanikiem, a zarazem przedsiębiorcą, gdyż prowadzę własną działalność gospodarczą.

Jeżeli otrzymam mandat radnego chciałbym zająć się zadaniami związanymi:
- z budową chodników i dróg, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców
- ze wspieraniem działań związanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych
- z dążeniem do ukończenia kanalizacji ściekowej w Brynicy

Materiał wyborczy dostarczony przez kandydata

15 listopada 2010 - uzupełnienie informacji wyborczych

W uzupełnieniu informacji o wyborach samorządowych, które będą odbywać się w najbliższą niedzielę 21 listopada informujemy, iż kandydatem z Brynicy do Rady Powiatu Opolskiego jest Konrad Dendera, lat 45, właściciel Gospodarstwa Agroturystycznego "Agrorelaks" kandydujący z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Samorząd.
Informujemy rownież iż kandydatem z Brynicy do Sejmiku Samorządowego Województwa Opolskiego jest
Jarosław Pawłowicz, lat 52, lekarz pulmonolog, kandydujący z ramienia Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej.

źródło - www.pkw.gov.pl

15 listopada 2010 - Harmonogram spotkań wyborczych - Mniejszość Niemiecka

Harmonogram spotkań przedwyborczych kandydatów Mniejszości Niemieckiej w wyborach samorządowych

15 listopada 2010 - spotkanie wyborcze z kandydatami Platformy Obywatelskiej

Spotkanie z kandydatem na stanowisko Wójta Gminy oraz kandydatami do Rady Gminy Łubniany kandydujących z listy nr. 4 - Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18 listopada 2010 o godzinie 19:00 w sali ŁOK (Łubniańskiego Ośrodka Kultury), przy ulicy Opolskiej 53 w Łubnianach.14 listopada 2010 - ogłoszenie

DFK Brynica zaprasza do sali OSP jutro na godzinę 18.00 w poniedziałek 15 listopada 2010 wszystkich mieszkańców Brynicy na spotkanie z kandydatami Mniejszości Niemieckiej w wyborach samorządowych do rad gminy, powiatu, sejmiku oraz z kandydatem na wójta Krystianem Baldy.

26 października 2010 - już za niespełna miesiąc wybory samorządowe

21 listopada br. będziemy mieli w Polsce "święto demokracji", którym są bez wątpienia wybory. Tym razem są one bardzo bliskie mieszkańcom Brynicy, ponieważ wybierają oni bezpośrednich reprezentantów wsi w Radzie Gminy, jak również osobę, która będzie kierowała pracą urzędników i tworzyła wizję przyszłości dla całej gminy Łubniany, czyli wójta. W szranki walki wyborczej w Brynicy stanęli reprezentanci dwóch organizacji społecznych (Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, Towarzysztwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim) oraz jednej partii politycznej (Platforma Obywatelska).


Kandydatami na radnych w Brynicy są (*):

1. Ciernia Marek - lat 37, wykształcenie wyższe, magister ekonomii - pracownik banku, reprezentuje Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica
2. Kotula Piotr - lat 21, wykształcenie średnie, mechanik pojazdów samochodowych, reprezentuje Platformę Obywatelską
3. Krzyścin Jarosław - lat 47, wykształcenie średnie, prywatny przedsiębiorca, reprezentuje Platformę Obywatelską
4. Patrzek Bernard - lat 48, wykształcenie zawodowe, rolnik, radny poprzednich kadencji, reprezentuje Towarzysztwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim
5. Woźnica Rudolf - lat 51, wykształcenie (brak danych), kierowca autobusów, prezes OSP Brynica, reprezentuje Towarzysztwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim


O fotel Wójta Gminy Łubniany ubiegają się trzy osoby (*):

1. Baldy Krystian Andrzej, lat 48, wykształcenie wyższe
- KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM, zamieszkały w Łubnianach, nie należący do partii politycznej

2. Baron Henryk, lat 45, wykształcenie średnie
- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA ŁUBNIANY, zamieszkały w Kolanowicach, nie należący do partii politycznej


3. Patrzek Kornelia, lat 41, wykształcenie zawodowe
- KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP, zamieszkała w Brynicy, członek Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej


* - w porządku alfabetycznym

I
nformacje pochodzą ze strony Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl uzupełnione o źródła własne. W przypadku stwierdzenia błędów w podanych informacjach o kandydatach prosimy o kontakt z administratorem strony w celu zmiany lub uzupełnienia.


tekst - Krzysztof Marsolek

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego