Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2009_10

Archiwum > 2009

30 październik 2009 - nowy artykuł o brynickim cmentarzu z okazji Dnia Wszystkich Świętych

okazji zbliżającego się święta należy wspomnieć o miejscu, do którego wszyscy w tym dniu podążają, czyli cmentarza. Aby trochę uzupełnić wiedzę na stronie powstał artykuł opisujący bardzo krótko dzieje brynickiego cmentarza jak również wspominający losy tych, którym nie dane było tu spocząć.

29 październik 2009 - Sukcesy sportowe Brynickiej młodzieży

W październiku na Stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu zorganizowano:
JESIENNE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE.


Uczniowie naszej szkoły pokazali klasę, gdyż zajęli czołowe miejsca w różnych konkurencjach w swoich grupach wiekowych:

Paulina Długosz - kl. VI: I miejsce bieg 300m , I miejsce skok w dal,
Beata Wodarz - kl. VI: II miejsce bieg 300m ,II miejsce pchnięcie kulą,
Mateusz Dendera - kl.VI: I miejsce bieg 100m, II skok w dal,
Michał Klimek - kl. V: II miejsce bieg 60m, II miejsce skok w dal,
Robert Niedworok - kl. VI: III miejsce bieg 60 m, I miejsce pchnięcie kulą,
Patryk Dendera - kl. VI: II miejsce bieg 300m, III miejsce rzut piłeczką palantową,
Monika Narowska - kl. V: III miejsce bieg 60m,
Daniel Koch - kl. VI: III miejsce bieg 300m.


dane: Barbara Sagan

przesłane przez: Danuta SudołGratulujemy naszej Brynickiej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.
W imieniu Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica:
Krzysztof Marsolek - Szef Zespołu Promocji, administrator strony

26 październik 2009 - Dzień Kundelka w brynickiej PSP

Tradycyjne już w brynickiej Publicznej Szkole Podstawowej święto: Dzień Kundelka. Były wiersze, piosenki, gazetki, psie maskotki, fotografie oraz zwrócenie uwagi na psi los, szczególnie teraz w jesieni i zimie.
Pozdrawiamy, polecamy pieski, nie tylko kundelki serdecznej uwadze.

zdjęcia i tekst - Danuta Sudoł

26 październik 2009 - niedzielny reportaż o Brynicy w TVP Opole

Reportaż o Brynicy wyemitowany w niedzielę można obejrzeć na stronie TVP Opole pod adresem http://ww6.tvp.pl/6937,20091004934241.strona . Najprościej oglądać go w programie Windows Media Player wbudowanym w system Windows. Gdyby były jakieś problemy z pobraniem filmu to na serwerze jest kopia pliku pod adresem www.brynica.opole.pl/filmy/gala_2009.asx .


film:
Henryk Wawer - henryk.wawer@tvp.pl , tekst: Krzysztof Marsolek

25 październik 2009 - zaproszenie do ogladania galerii w Opolu.

Brynicka Galeria Sukcesu stoi już od czwartku w Opolu. Wzbudza zainteresowanie Opolan. Na zdjeciach jej wygląd w dzień. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby przy okazji pobytu w Opolu też ją obejrzeli.


tekst i zdjęcia: Krzysztof Marsolek

24 październik 2009 - sprostowanie, emisja programu w niedzielę

Relacja z Brynicy zostanie wyemitowany w niedzielę w kanale Telewizji Opole tuż po wiadomościach o 17.52 w programie Nasza Wieś. Informacja przekazana administratorowi strony była obarczona błędem. Przepraszamy i zapraszamy mieszkańców do oglądania jutro.


tekst Krzysztof Marsolek

24 październik 2009 - o 17.52 na Telewizji Opole program o Brynicy

Dziś o godzinie 17.52 na kanale Telewizji Opole tuż po wiadomościach zostanie wyemitowany program o Brynicy. Zapraszamy mieszkańców do oglądania.


tekst Krzysztof Marsolek

23 październik 2009 - Od wczoraj wieczorem Brynicka Aleja Sukcesu znajduje się już na Rynku w Opolu.

W czwartek 22 października po południu Brynicka Aleja Sukcesu została zaintalowana na Opolskim Rynku. Prace transportowe oraz montażowe zajęły ponad 5 godzin ale efekt był rewelacyjny. Już podczas montowania reklam przechodnie zatrzymywali się i czytali co zawierają. Niektórzy oglądali wszystkie już powieszone po kolei. Miejmy tylko nadzieję, ze warunki pogodowe nie dokonają jakiś zniszczeń i galeria przetrwa całe 3 zaplanowane tygodnie w niezmienionej postaci.
W pracach brała udział ekipa Bryniczan w składzie:
Marek Ciernia, Waldek Patrzek. Krzysztof Marsolek, Benek Mros, Maciek Kiel, Norbert Górski (transport z załadunkeim i rozładunkiem) oraz Brygida Marsolek (wykonanie zdjęć).


zdjęcia Brygida Marsolek, tekst Krzysztof Marsolek

21 październik 2009 - nowe zdjęcia z sobotniej gali

Dzięki uprzejmości Jarosława Małkowskiego (Agencja Fotograficzna BankFoto z Opola - www.bankfoto.com.pl), który wykonywał zdjęcia dla Urzędu Marszałkowskiego i przychylności samego UMWO w osobie Ewy Wróbel, Bryniczanie otrzymali dodatkowo prawie 300 zdjęć wykonanych w sposób profesjonalny. Znakomicie uzupełniają one już istniejącą galerię. Można je oglądać w formie galerii internetowej.


zdjęcia - Jarosław Małkowski, tekst - Krzysztof Marsolek

p.s. Warto zajrzeć do galerii publicznej na stronie wsi, ponieważ wszystkie zdjęcia z soboty zostały ponownie wgrane, ale tym razem w znacznie lepszej jakości.

20 październik 2009 - pozdrowienia dla Bryniczan

Na skrzynkę pocztową strony trafiły dziś pozdrowienia od brynickich uczniów z klas IV i V Szkoły Podstawowej. Mieili oni okazję zwiedzać dziś Wrocław. Chcąc się podzielić wrażeniami przesłali zdjęcia z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla Bryniczan.
zdjęcia - Danuta Sudoł, tekst - Krzysztof Marsolek

20 październik 2009 - rusza nowy projekt: "Strona Turystyczna Brynicy"

Z wielkim mozołem powstaje strona turystyczna Brynicy www.brynica.tourism.pl. Jest to projekt związany z promocją miejscowości jako atrakcji turystycznej. Konieczność stworzenia innej strony niż www.brynica.opole.pl wynika z odmienności celu jaki będzie pełnić oraz konieczności opracowania jej w conajmniej 3 językach. Będzie to strona "statyczna" w formie prezentacji, gdzie sporadycznie pojawią się jakieś informacje o planowanych imprezach lub sezonowych projektach realizowanych na terenie miejscowości związanych z szeroko rozumianą turystyką.
W związku z prowadzeniem tego projektu zwracam się do mieszkańcow ( i nie tylko) władających językami obcymi, mającymi zacięcie fotograficzne, literackie itp. o pomoc w jej opracowaniu i później aktualizacji. Tekstu będzie na niej niewiele, jednak musi on być przetłumaczony dobrze, bo to przeciez wizytówka Bryniczan.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt na
kontakt@brynica.opole.pl . Jest to moja wizja strony stworzona na szybko, więc posiada jeszcze wiele wad.

Krzysztof Marsolek
Szef Zespołu Promocji
Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica

20 październik 2009 - artykuł na stronie UMWO o Brynickiej Gali

Na stronie Urzędu Marszałka Województwa Opolskiego pod adresem http://umwo.opole.pl/serwis/index.php?id=199&idd=3770 ukazał się artykuł o sobotniej gali w Brynicy. Wkrótce jest również planowane wydanie nagrania z całego sobotniego dnia przez studio nagrań video Łukasza Czecha. Będzie ono do kupienia już niedługo.


zdjęcia Rafał Małkowski dla UMWO, tekst - Krzysztof Marsolek

17 październik 2009 -zdjecia z imprezy w sobotę

W galerii użytkowników ogólnodostępnej można już oglądać zdjęcia z sobotniej imprezy. Po zalogowaniu można też dodawać swoje fotografie do albumów oznaczonych "oczami widzów".

16 październik 2009 - trwają przygotowania do sobotniej imprezy

Przygotowania trwają. Pomimo okropnych warunków pogodowych z poświeceniem zainstalowano galerię reklam. W tym czasi etrwały również prace na sali oraz w brynickim mini muzeum.

zdjęcia Beata Bort, Krzysztof Marsolek

15 październik 2009 - trwają prace związane z przygotowaniem Brynickiej Alei Sukcesu

Przygotowania do sobotniej imprezy idą cała parą. W czwartek przywieziono już specjalne siatki na których będą zawieszone reklamy. Dzięki mieszkańcom Brynicy zostały od razu postawione. W pracach tych brali udział:
- Paweł Ciernia
- Bernard Mros
- Krystian Czech
- Waldemar Patrzek
- Antoni Kozioł
- Daniel Sosna
- Marcin Klimek
- Maciek Kiel
Należy się im ogromna wdzięczność mieszkańcow, gdyż pogoda w jakiej przyszło im pracować była okropna. W piątek montaż reklam.
zdjęcia-Beata Bort, tekst-Krzysztof Marsolek

14 październik 2009 - informacje ze organizatorów gali na sali OSP

Dziś 14 października o godzinie 19 odbyło się zebranie robocze oraganizatorów sobotniej gali. Brali w nim udział członkowie Stowarzyszenia, jak równiez Rady Sołeckiej. Po raz kolejny mieszkańcy Brynicy pokazali, ze słusznie dostaliśmy nagrodę za współprace organizacji. Rada Sołecka z Sołtys z Kornelią Patrzek (na zdjęciach) aktywnie wsparła organizację przygotowań.
Podczas spotkania o charakterze ostatniej odprawy przed sobotą omówiono, co udało się zrealizować i co jeszce należy zrobić.
W trakcie podsumowano przebieg akcji porządkowania wsi w poniedziałek i wtorek. Skierowano przy okazji podziękowania do uczestników, a w szczególności Państwa Patrzków z centrum wsi oraz Pana Szczepana.W spotkaniu nie mógł wziąć udziału Ks.Proboszcz, który przeziębił się podczas aktywnego udziału w pracach porządkowych wokół kościoła i na parkingu
Podcza spotkania skierowano apel do mieszkańców centrum wsi o możliwie jak najlepsze przystrojenie swoich posesji w sobotę tak, aby nasze centrum było pełne kwiatów, zieleni i kolorów. Pogoda nie sprzyja, ale jest nadzieja na poprawę.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


Przy okazji jako administrator portalu kieruję prosbę do czytelnikow o przesłanie zdjec i informacji o pracach prowadzonych w tym tygodniu na terenie miejscowości w związku ze sprzątaniemi i przystrajaniem w celu przygotowania fotoreportażu na ten temat, n adres
kontakt@brynica.opole.pl .


12 październik 2009 - trwają prace związane z przygotowaniem Brynickiej Alei Sukcesu

Powoli zmierzają do końca prace związane z przygotowaniem reklam do Brynickiej Alei Sukcesu. Efekty można zobaczyc w dziale "W Brynicy- Firmy" oraz "Organizacje". Tylko co czwarty projekt reklamy został dostarczony jako gotowy. Reszta została zaprojektowana przez grupę osób ze Stowarzyszenia Odnowy Wsi (Marek Ciernia - pozyskanie danych od zlecających, sprawdzenie poprawności, wstępna obróbka, rozliczanie finansowe zlecających; Krzysztof Marsolek - koncepcje wizualne, projektowanie graficzne oraz implementacja programistyczna w programie GIMP; Marek Koszyk - gromadzenie danych, kontakt ze zlecającymi, rozliczanie finansowe). Jest to zajęcie czasochłonne (średnio około 3 godzin na jeden projekt, ze względu na brak materiałów o konkretnych firmach), stąd jeszcze nie wszystko gotowe. Nie wszystkie projekty są idealne, gdyż zespół nie zajmuje się tym zawodowo, a tylko amatorsko. Nie ma też czasu na poprawki, ze względu na skalę zadania (opracowanie ponad 40 różnych reklam w ciągu 10 dni). W przyszłosci w oparciu o te reklamy zostanie stworzona wirtualna galeria promująca nasze oraganizacje oraz biznes związany z Brynicą (zarówno ten na miejscu, jak i poza, będący własnością Bryniczan).
Od piątku wieczorem będzie można oglądać galerię w rzeczywistości przez tydzień w Brynicy a potem przez kolejne trzy na Opolskim Rynku. Zostanie ona też pokazana wszystkim 300 zaproszonym gościom z Panem Marszałkiem Województwa oraz Wojewodą Opolskim na czele podczas części oficjalnej imprezy związanej z wręczeniem nagród w konkursie Piękna Wieś Opolska w najbliższą sobotę na sali Państwa Cebula (najpierw rzeczywiste reklamy podczas przejśca z Kościola do sali, a później w sali jako projekcję multimedialną).

Szef Zespołu Promocji
Krzysztof Marsolek

9 październik 2009 - informacje ze spotkania mieszkańców na sali OSP z 7 października 2009

7 października 2009 miało miejsce kolejne zebranie mieszkańców Brynicy. Było ono poświęcone przygotowaniom do wręczenia nagród konkursu Piękna Wieś Opolska 2009 na gali, która będzie miała miejsce 17 października. Uszczegółowiono harmonogram dnia. Impreza będzie składała się z trzech części:

I - część oficjalna od godziny 10.00 (rozpoczęcie mszą świetą), przejście wzdłuż alei Brynickiego Sukcesu (około g. 11.00) do sali Pani Cebula (część na której zostaną wręczone nagrody), kończąca się o g. 15.00 . Ze względu na ilość gości zaproszonych (około 300 osób) jest to impreza zamknięta.
II - Spotkanie Bryniczan o g. 16.00 na sali Pani Cebuli (Bar Bryniczanka). Jest to impreza otwarta dla wszystkich mieszkańców. Do dyspozycji będą darmowe ciasta, kołacze i kawa.
Zaproszeni są WSZYSCY MIIESZKAŃCY.
III
- zabawa taneczna dla Wszystkich Mieszkańców w Berpolu o godzinie 20.00. Bilety do nabycia w restauracji. Cena to 35 zł/osobę. Przygrywać będzie zespół MIKRON. Jedzenie i napoje w cenie wejściówki.

Podczas zebrania omówiono także kwestie związane z Aleją Sukcesu, czyli galerią reklam brynickich firm oraz firm mieszkańcow Brynicy mających siedziby poza nią.
Dzięki aktywności Marka Cierni wystawa reklam po tygodniu stania wzdłuż ulicy Powstańcow Śl. w Brynicy trafi na 3 tygodnie na Opolski Rynek, gdzie będzie promowała naszych biznesmenów oraz samą miejscowość na specjalnie przygotowanych reklamach.

W ostatniej części dyskutowano nad rożnymi aspektami przygotowań do wizyty gości (Marszałek Województwa, wójtowie wszystkich nagradzanych wiosek, władze wojewódzkie oraz goście zagraniczni). Ustalono pilna potrzebę uprzątnięcia krzewów jakie porastają pobocze wzdłuż ulicy opolskiej pomiędzy Brynicą a przysiółkiem Surowina.
W związku z tym zaplanowano wielkie sprzątanie Brynicy na poniedziałek 12 października oraz dodatkowo wtorek 13 października. Zaprasza sie wszystkich do aktywnego udziału. Kto ma sprzęt koszący niech zabierze z sobą. Szczególnie zapraszamy mieszkańców Górki i okolicy, gdyż tam będzie najwięcej pracy.

zdjęcia Marek Ciernia, tekst - Krzysztof Marsolek
5 październik 2009 - już po Hubertusie, ale mamy rekord skoku

W sobotę w ramach Hubertusa odbyły się zawody skoków. Zdjęcia wykonane przez Kasię i Damiana Malesa pokazują ekspresję z jaką konie pokonywały przeszkody.
Podczas popołudniowych zawodów w skokach padł nasz brynicki rekord wysokości skoku w wykonaniu Agnieszki Czech na koniu Eureka (170 cm).

Wyniki wszystkich konkurencji:
Konkurs nr 1 - sprawnościowy - zwycięzca - Nadin Pogrzeba na koniu Island - KJ Okoły
Konkurs nr 2 - konkurs towarzyski w skokach przez przeszkody - zwycięzca - Elżbieta Gerstel na koniu Lubas - KJ Jumping Team Brynica
Potęga skoku - Agnieszka Czech na koniu Eureka z KJ Okoły, która ustanowiła nowy rekord Brynicy, pokonując przeszkodę o wysokości 170cm.
Gonitwa dla dzieci - zwycięzca - Wiktoria Przydatek z Grabczoka
Gonitwa Główna - lis - Marcin Biały z KJ Okoły, zwycięzca - Katarzyna Basak z Gospodarstwa Agroturystycvznego "AGRORELAKS" z Brynicy

zdjęcia Kasia i Damian Malesa, tekst Krzysztof Marsolek


3 październik 2009 - X Gminny Hubertus 2009

Dziś w Brynicy mial miejsce X Gminny Hubertus 2009. Zdjęcia można oglądać i samemu dodawać w galerii użytkowników. Dodawać mogą użytkownicy zarejestrowani. Galerie są w kategorii Brynica-Bryniccy koniorze ( http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=10 ). Są tam 3 albumy z różnych aparatów fotograficznych. Jest też album do wrzucania zdjęć samemu o nazwie "Hubertus 2009 oczami widzów".

3 październik 2009 - reportaż z dożynek na Grabczoku

W dziale reportaży pojawił się nowy autorstwa ks. Proboszcza Krzysztofa Mroza na temat dożynek w Grabczoku należacym do Parafii Brynica.

2 październik 2009 - Jutro Hubertus, przygotowania trwają

W klubie jeździeckim Jumping Team na ulicy Łubniańskiej u Pana Sebastiana Gruszki trwają intensywne prace związane z przygotowaniem jutrzejszego Hubertusa. Pogoda nie dopisuje, ale jest nadzieja, że nastąpi poprawa.
W tym roku jest to hubertus Gminny i dodatkowo rocznicowy (X rocznica).
Szczególowy plan
tutaj.

zdjęcia i tekst - Krzysztof Marsolek

1 październik 2009 - spotkanie na sali OSP

W dniu 1 października o godzinie 20.00 na sali OSP odbylo się zebranie w sprawie przygotowań do imprezy 17 października. W większości było ono poświęcone kontynuacji tematów już rozpoczętych. Ustalono harmonogram działń oraz przedyskutowano kwestię reklam i ich przygotowania.
Pod koniec zebrania zrodziła się koncepcja rozszerznia programu imprezy 17 października o spotkanie mieszkańców przy kawie o godzinie 16.00 na sali Państwa Cebula. Została ona przyjęta i skonsultowana po zebraniu z Panią Elżbietą Cebula.
Omawiano też imprezę wieczorną w Berpolu o nazwie "Gala Sukcesu" na która można nabywać wejściówki. Będzie to typowa "zabawa zaproszeniowa" z kolacją i zespołem muzycznym.
W związku z rozszerzeniem programu dnia 17.10.2009 zaplanowano kolejne zebranie na środę 7 października 2009 o godzinie 20.00 na sali OSP.

Na spotkaniu ustalono również, że firmy zainteresowane reklamą w Alei Sukcesu będą mogły zakupić jeszcze miejsce reklamowe w nieprzekraczalnym terminie do następnego zebrania!

Zdjęcia Marek Ciernia, tekst Krzysztof Marsolek

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego