Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2013_12

Archiwum > 2013

26 grudnia 2013 - Brynica w Kurierze Opolskim

Dziś drugi dzień świąt a w Brynicy jest to dzień naszego patrona św. Szczepana. Niewielu parafian zastanawiało sie nad tym, iż jesteśmy jedną z kilku parafii w Polsce pod tym wezwaniem, a w Diecezji Opolskiej jedyną. Zostało to zauważone przez dziennikarzy ośrodka opolskiego Telewizji Polskiej, którzy nagrali dziś materiał i pokazali go w wieczornym wydaniu Kuriera Opolskiego. Fragment poświęcony Brynicy można pobrać pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/filmy/2013_12_27_Brynica sw Szczepan.mpg


źródło - TVP Oddział Opole

24 grudnia 2013 - Pasterka

Radosną pieśnią Wśród nocnej ciszy.. a później Gloria in Excelsis Deo ... zabrzmiało w brynickim kościele i napełnij on się jasnością. Tak rozpoczęła sie tegoroczna pasterka bożonarodzeniowa. Świątynia napełniona była wiernymi, zarówno tymi mieszkajacymi na codzień w Brynicy, ale i wieloma gośćmi, którzy przybyli bądź w odwiedziny bądź to powracając na chwilę do swojej rodzinnej wsi. Śpiew oraz gorące serca rozgrzały chłód wietrznej nocy jaką mielismy w tą tegoroczną Wigilię.
Na zakończenie kościól napełnił się ponownie mrokiem w trakcie śpiewu symbolicznej pieśni Cicha Noc.
Mszy Pasterskiej przewodniczyli w koncelebrze ksiądz proboszcz Krzysztof Mróz oraz ksiądz senior Teofil Cyrys.

tekst i filmy - Krzysztof Marsolek

24 grudnia 2013 - Życzenia


Zdrowych, b
łogosławionych i radosnych Świąt Bożego narodzenia Wszystkim mieszkańcom Brynicy, Surowiny a także Wszystkim czytelnikom strony z całego świata
życzy:


tw
órca i administrator strony wsi - Krzysztof Marsolek


24 grudnia 2013 - Życzenia


24 grudnia 2013 - Brynickie Jasełka

Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego narodzenia przepełnia Brynicę od dłuższego czasu. Jednym z elementów charakteystycznych dla tego czasu są świąteczne jasełka. W naszej miejscowości można bylo je zobaczyć w zeszły wtorek na sali Państwa Cebula.

Dzięki zaangażowaniu spolecznemu
Dariusza Ciurloka i jego kunsztowi fotografika można zobaczyc co sie tam odbywało w galerii pod adresem:

http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=350
24 grudnia 2013 - ŻyczeniaNiech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku 2014!
Wszystkiego najlepszego oraz Błogosławieństwa Bożego
życzy :


Sołtys Wsi Brynica
Kornelia Patrzek


23 grudnia 2013 - Życzenia


23 grudnia 2013 - Wieści ze szkoły

W dniu 18. grudnia została zakończona akcja dobroczynna na rzecz dzieci wychowujących się poza własną rodziną.. Nasi uczniowie umieją się dzielić z innymi, co widać w czasie liczenia ofiarowanych grosików.

Na słowa uznania zasłużyła uczennica kl. V, Milena Krzyścin, która wielokrotnie reprezentowała szkołę, odnosząc sukcesy w konkursach związanych ze sztuką: muzycznych i plastycznych. Prezentowane trofea to zdobycze listopadowe i grudniowe!W czasie ostatniego apelu w tym roku kalendarzowym Pani Dyrektor pochwaliła sportowców, którzy godnie reprezentowali szkołę w turnieju tenisa stołowego.
W podniosłym nastroju minął ostatni dzień nauki w tym roku kalendarzowym. Na apelu serdeczne życzenia od Pani Dyrektor dla społeczności szkolnej, część artystyczna, a potem grupowe Wigilie.


źródło - PSP Brynica

14 grudnia 2013 - Podziękowania

Gorące podziękowanie składam wszystkim uczestnikom zabawy mikołajkowej,
a także Katarzynie Kokot za sponsoring oraz Radzie Sołeckiej,
Adamowi Kokot i Dariuszowi Ciurlok za pomoc w organizacji.
z wyrazami szacunku
Kornelia Patrzek sołtys wsi Brynica


12 grudnia 2013 - Zaproszenie na koncert do Grabczoka


11 grudnia 2013 - Archiwalna Gazeta Beczka

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać archiwalny 287 numer Beczki z 2013 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

8 grudnia 2013 - Mikołaj!

Tradycja św. Mikolaja siega korzeniami średniowiecza. Prawie na całym świecie dzień ten wiąże siż z obdarowywaniem prezentami dzieci. Nie zapomniano o tym w Brynicy i za sprawą Pani sołtys Kornelii Patrzek z Radą Solecką kolejny raz zorganizowano "Spotkanie z Mikołajem", tym razem na terenie boiska LZS.
Dzięki uprzejmości Pana Dariusza Ciurloka możemy zobaczyć fotozapis wydarzeń w galerii pod adresem:

http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=348

zdjęcia - Dariusz Ciurlok, tekst - Krzysztof Marsolek

7 grudnia 2013 - Wieści z szkoły

W poniedziałek, 2 grudnia nasza ekipa wzięła udział w konkursie ortograficznym w gimnazjum w Biadaczu. Zasadą zabawy była rywalizacja trojga reprezentantów szkół - liczył się wynik zespołu. Uczestnicy (po wykonaniu trudnych zadań) poznali izbę regionalną urządzoną z wielkim pietyzmem na poddaszu budynku.


W oczekiwaniu na mile chwile uczniowie przywoływali św. Mikołaja, zakładając powabne czapeczki. Kolejnym powodem chodzenia w czerwonych czapeczkach było to, że Samorząd Szkolny "załatwił" dzień bez złych ocen dla przebranych.
Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły wiedzą, że z okazji Mikołaja nie odbywają się lekcje. W zamian - bezpłatna wycieczka z niespodzianką. Tym razem dużo gimnastyki w "Smoczej jamie" - dobrowolny wysiłek w pokonywaniu rozmaitych przeszkód.W sali zabaw, w kąciku przy kominku i biblioteczce mikołajkowej, pojawił się stosowny i oczekiwany gość. Nie wszyscy szybko się zorientowali, że jest już ta miła chwila, gdyż korzystali z licznych urządzeń sali zabaw. Święty Mikołaj musiał użyć mikrofonu, żeby wszyscy się zgromadzili. Na początku były zagadki. Pomagała je rozwiązać Martynka. Potem Mikołaj wspólnie ze świętym imiennikiem wręczali prezenty.


źródło - PSP Brynica


1 grudnia 2013 - Tradycyjny Kiermasz Adwentowy w Brynicy

Adwent to okres przygotowania zarazem duchowego, jak i materialnego na nadchodzące święto Bożego Narodzenia. Od pewnego czasu w kalendarz przygotowań wpisują się Kiermasze Adwentowe, które gromadzą społeczność parafialna oraz gości przy wspólnym stole. Jest to także świetn aokazja na zakup stroików i innych ozdób swiątecznych pochodzących z lokalnego rękodzieła.
Dzięki pracy Pań z Parafialnego Zespołu Caritas i księdza Proboszcza Krzysztofa Mroza coroczne kiermasze stały się dla Bryniczan czym naturalnym i wielu z nich przybyło równeiż w tym roku.

Dzięki Panom Dariuszowi Ciurlokowi oraz Rafałowi Ratusznemu możemy podziwiać piękne zdjęcia z imprezy, ktorymi podzielili się za darmo z wszystkimi czytelnikami naszej strony.

Można je zobaczyć w galerii pod adresem:
http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=345 oraz
http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=346


zdjęcia - Dariusz Ciurlok oraz Rafał Ratuszny, tekst - Krzysztof Marsolek

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego