Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2015_09

Archiwum > 2015

30 września 2015 - Ogłoszenie


21 września 2015 - Podziękowania od Sołtysa


Szanowni Mieszkańcy


Dożynki powiatowo-gminne w Brynicy w dniach 12-13 września 2015 przeszły już do historii. Emocje związane z ich organizacją oraz samym przebiegiem nieco opadły - przyszedł czas na podziękowania. Niech słowo dziękuję trafi do wszystkich mieszkańców Brynicy i Surowiny, w szczególności do koordynatorów grup wraz zespołem osób mu towarzyszących - odpowiedzialnych za poszczególne etapy organizacji dożynek:


- księdza proboszcza - Krzysztofa Mroza - za aktywne uczestnictwo w spotkaniach związanych z organizacją dożynek oraz w trakcie ich przebiegu,
- pracowników Starostwa Powiatowego w Opolu - starosta opolski Henryk Lakwa wraz z zespołem, za pomoc w przygotowaniu dożynek
- pracowników Urzędu Gminy Łubniany - wójt Gminy Łubniany Krystian Baldy wraz z zespołem, za pomoc w przygotowaniu dożynek,
- starostów dożynkowych - Bożeny Wiesner oraz Gerarda Bort, którzy przyjęli zaproszenie Rady Sołeckiej i podjęli się trudu związanego z organizacją dożynek,
- osób uczestniczących w powstaniu korony dożynkowej - Maria i Helmut Patrzek wraz z zespołem,
- osób niosących koronę w trakcie uroczystości dożynkowej,
- sponsorów oraz mieszkańców, którzy wsparli zarówno finansowo oraz w formie materialnej organizację dożynek,
- Parafialnego Zespołu Caritas - Gertuda Polok wraz z zespołem, za zabezpieczenie w trakcie dożynek kawy, herbaty oraz ciast,
- Pań, które upiekły ciasto i nieodpłatnie przekazały na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas,
- gospodarzy boiska LZS - Jerzy Kilian oraz Alfred Pogrzeba wraz z zespołem, za udostępnienie całego obiektu sportowego,
- druhów strażackich z OSP Brynica i okolicy - Mariusz Szeląg, Rudolf Woźnica, Michał Woźnica wraz z zespołem, za zabezpieczenie miejsc parkingowych,
- służb porządkowych - Sebastian Kansy wraz z zespołem, za utrzymanie czystości na terenie boiska,
- służb technicznych - Joachim Kansy, za zabezpieczenie energii elektrycznej oraz bieżący jej monitoring,
- młodzieży - Nicola Ciernia wraz z zespołem, za organizację loterii fantowej,
- grupy dekoracyjnej - Sabina Sochor wraz z zespołem, za przygotowanie dekoracji na terenie całej miejscowości,
- pracowników Łubniańskiego Ośrodka Kultury - Krystian Czech wraz zespołem, za pomoc w przygotowaniu dożynek,
- Elżbiety i Horsta Cebula, za zorganizowanie obiadu dla zaproszonych gości,
- fotoreporterów - Krzysztof Marsolek, Dariusz Ciurlok, Rafał Ratuszny, za obszerną fotodokumentację,
- Echa Gmin Opolskich - Kajetan Pochroń, Radio Doxa - Dominka Gorgosz i Michał Panicz, za promocję dożynek w Brynicy w mediach,
- biura organizacyjnego - Beata Bort wraz z zespołem, za sprawną obsługę informacyjną uczestników dożynek,
- Konrada Pietrek - sołtysa z Kępy, za nieodpłatne użyczenie namiotu,
- Joachima Świerc - sołtysa z Łubnian, za nieodpłatne użyczenie elementów sceny,
- Stowarzyszeniu Nasza Wspólnota z Jełowej, za nieodpłatne użyczenie elementów sceny,
- Konrada Dendery, za nieodpłatne użyczenie transportu w trakcie organizacji dożynek,
- Ulricha Matros, za przygotowanie elementów dekoracyjnych,
- Patryka Czora, za nieodpłatne przygotowanie ram do reklam,
- Mateusza Sochor, za nieodpłatne wykonanie elementów zabezpieczających parkingi oraz dekoracje,
- Benedykta Długosz, za transport chłodni i lodówek na boisko - na rzecz Caritasu,
- Norberta Górskiego, za nieodzowny wózek widłowy wykorzystany w trakcie organizacji dożynek,
- Jana Sznajder, za wieloletnie wykaszanie trawy przy boisku,
- Firmy Diaków, za nieodpłatne użyczenie kabla zapewniającego odpowiednie parametry dla gastronomii,
- Firmy Bals, za nieodpłatne przekazanie urządzeń elektrycznych w trakcie sobotnich przygotowań do dożynek,
- Firmy Marcina Buchman, za pomalowanie przystanków
- Alfreda Wiesner, za montaż śmietników przy przystankach autobusowych
- Edmunda Ciernia, za wykonanie nowych ławek na placu zabaw,
- Krzysztofa Bartyla - za wykonanie oznaczeń miejsc parkingowych

- pomysłodawców i zarazem uczestników barwnego umzugu - korowodu,
- szkoły i przedszkola, za aktywny udział w przygotowaniach oraz w trakcie ich przebiegu,
- wszystkich mieszkańców, którzy pozytywnie przyjęli informację o organizacji dożynek oraz brali aktywny udział w trakcie ich przebiegu,
- członków Rady Sołeckiej, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniach związanych z organizacją dożynek oraz w trakcie ich przebiegu

W najbliższym czasie planowany jest pokaz zdjęć - zawierający przygotowania do dożynek oraz ich przebieg. O terminie i miejscu ich prezentacji zostaną Państwo poinformowani.

A w prezencie dla wszystkich Bryniczan przekazuję zdjęcia i film wykonane z pokładu samolotu - zaprzyjaźniona osoba wykonała specjalny lot w trakcie dożynek.


Z poważaniem
Sołtys Wsi Brynica
Marek CierniaZdjęcia z samolotu do obejrzenia w galerii pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=395, krótki filmik pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/filmy/2015_09_13_Dozynki_z_samolotu.mp4 .
Dodatkowo informacja, iż można ponownie oglądać filmy oraz można zobaczyć bezpośrednio fragment z wczorajszej PANORAMY poświęcony "brynickiemu złotemu pociągowi" pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/filmy/2015_09_20_Zloty_pociag_Panorama_NEW.mp4 .

Krzysztof Marsolek

20 września 2015 - Złoty pociąg w budowie

Temat Złotego pociągu w Brynicy tak rozgrzał emocje w całym kraju, iż do grona mediów informujących o jego obecności w Brynicy dołączył dzisiejszy Teleexpres Extra. Z racji ograniczonych możliwości dostępu nie możemy tego pokazać, ale podobnie jak Panorama i Kurier Opolski wspomniały one o naszej małej miejscowości i budowniczych "Złotego pociągu ze słomy".
Dla uzupełnienia informacji dolączamy zdjęcia z jego powstawania pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=396 nadesłane przez Kasię Pikos. Widać na nim, jakich rozmiarów był to pociąg zbliżony wielkością do ciężarówki z naczepą a nawet małej lokomotywy. Budowniczy wykazali sie prawdziwym rozmachem.

Przy okazji informuję, iż od dziś strona Brynicy a szczególnie galeria działają na nowym serwerze, co jest odczuwalne podczas przeglądania zdjęć i samej strony. Można także bez ograniczeń oglądać filmy zamieszczone na stronie.
Jest to najdroższa wersja hostingu, ale jak wiemy jakość kosztuje.


Krzysztof Marsolek
20 września 2015 - Dziś w Brynicy telewizja

Co prawda już tydzien po dożynkach, jednak zainteresowanie nie spada. Naszą mała wioską zainteresowala się Telewizja Polska. Szczególne emocje wzbudził temat pociągu ze złotem w Wałbrzychu. Dziś w Kurierze Opolskim ( TVP Opole) oraz w wieczornym wydaniu Panoramy ( TVP2) wywiad z budowniczymi pociągu Katarzyną i Rafałem Pikos oraz Tomaszem Imiełowskim.
Materiały przygotowali red. Beata Marcinowska dla Kuriera oraz red. Łukasz Myc dla Panoramy.
Zachęcamy do oglądania.


Krzysztof MarsolekMateriały do obejrzenia pod adresami: http://opole.tvp.pl/21712067/zloty-pociag-znaleziono-pod-opolem - Kurier Opolski oraz http://panorama.tvp.pl/21440425/20092015-1800 (pod koniec wiadomości od 26 minuty) - PANORAMA TVP2 .

19 września 2015 - Ważny komunikat dotyczący strony

W związku z ogromnym ruchem na stronie został kilkakrotnie prekroczony limit pobranych danych z serwera. Było to związane z filmami, jakie umieszciłem kilka dni temu. Dalsze ich udostępnianie w takiej formie jak teraz wiąże się z ogromnymi kosztami (okolo 200 zł za dzień). Do czasu uzgodnienia z operatorem nowych warunków korzystania z serwera, został wyłączony dostęp do filmów z dożynek. Jeśli negocjacje z operatorem przebiegną po naszej myśli filmy powinny być dostępne od wtorku o czym powiadomię.


Krzysztof Marsolek
administrator strony

16 września 2015 - Dożynki - pozostałe zdjęcia i filmy

Powoli udalo się załadować na serwer wszystkie zdjęcia i filmiki z dożynek. Warto przejrzeć jeszcze raz zdjęcia Dariusza Ciurloka i Rafała Ratusznego pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=208 .
Do obejrzenia jest także filmik z przejazdu korowodu przebierańców pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/filmy/2015_09_13_Dozynki_Korowod_NEW.mp4 oraz filmik z wieczornego koncertu Gangu Marcela i zabawy z zespołem Szerwood pod adresem http://www.brynica.opole.pl/filmy/2015_09-13_Dozynki_Koncert_Gang Marcela i zabawa_NEW.mp4 .


fot. Dariusz Ciurlok, film - Krzysztof Marsolek15 września 2015 - Dożynki - nowe zdjęcia i film

Tak, jak to było obiecane cały czas pracujemy nad uzupełnieniem galerii o zgromadzone materiały. Wszystkim polecam zajrzeć pod adres: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=208 , gdzie Dariusz Ciurlok i Rafał Ratuszny udostępnili swoje zdjęcia zarówno dotyczące przyozdobionych domów, przygotowań korony, jak i przebiegu samej imprezy.
Pod adresem:
http://www.brynica.opole.pl/filmy/2015_09_13_Dozynki_Msza_Dziekczynna_biskup_Czaja_NEW.mp4
można pobrać lub zobaczyć zapis kazania dożynkowego ks. biskupa Ordynariusza Opolskiego - Andrzeja Czaji (wykonanego aparatem kompaktowym bez statywu, stąd proszę nie oczekiwać super jakości :-) )
Kolejne filmiki w opracowaniu.
Życze miłego oglądania.
Krzysztof Marsolek

p.s. Ze względu na ogromną ilośc zdjęć i przeciążenie serwera została wyłączona animacja przy przeglądaniu zdjęć w pełnym ekranie. Tych, którzy byli do tego przyzwyczajeni przepraszam za niedogodność.
Film z kazaniem najlepiej obejrzeć otwierając stronę przegladarką Google Chrome. Jeśli nie ma wykonanej specjalnej konfiguracji film odtworzy się w oknie przeglądarki.

Krzysztof Marsolek

14 września 2015 - Podziękowania dla wszystkich mieszkańców Brynicy wraz z Surowiną

Pragnę serdecznie podziękować mieszkańcom Brynicy wraz z przysiólkiem Surowina, którzy tak bardzo zaangażowali się w organizację dożynek. Cała miejscowość była pięknie udekorowana i zauważyli to wszyscy goście, którzy bardzo licznie odwiedzili Brynicę. Cieszę się, że tak wiele osób zaangażowało się w to wielkie przedsięwzięcie jakim jest organizacja dożynek powiatowo - gminnych. Bryniczanie stanęli na wysokości zadania i za to składam bardzo serdeczne podziękowanie.


Krystian Baldy - wójt.13 września 2015 - Dożynki juz za nami

Przez ostatnie kilka dni wszyscy przeżywalismy wspólnie wydarzenie, które wymagało od Bryniczan nie lada kunsztu organizacyjnego. Nasz sołtys Marek Ciernia wraz z ks. Proboszczem dokonali tu prawdziwego cudu, a mieszkańcy pokazali, na co nas stać. Wszystkich zainteresowanych tym co się działo odsyłam do galerii pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php , gdzie systematycznie będą uzupełniane zdjęcia zrobione w ostatni weekend. Najwiekszą ich ilość przygotowali Darek Ciurlok i Rafał Ratuszny. Podzielą się oni nimi z odwiedzającymi, ale ich ilość wymaga czasu na opracowanie. Będa to zdjęcia zarówno ozdobionych posesji, jak i z samych uroczystości. Dodatkowo w na stronie zostanie udostępniony amatorsko wykonany zapis mszy i kazania ks. Biskupa Andrzeja Czaji, tak aby wszyscy bezpośrednio zaangażowani w przygotowania i nie mogący być na mszy mogli posłuchać słowa naszego Opolskiego Ordynariusza.
Mam nadzieję, że serwer wytrzyma to przeciążenie i wszyscy będziemy mogli razem kolejny raz cieszyć się uroczystością przegladając zdjęcia.
Zachecam także do udostępniania swoich zdjec a szczególnie filmików poprzez ich umieszczenie w youtube i przesłanie mi skrótów do podania na stronie.


Krzysztof Marsolek - Administrator strony

12 września 2015 - Wieczorna zabawa

Jutro ważny dzień dla Brynicy ale już dziś można było skorzystać z programu Dożynek Powiatowych. Po turnieju strzeleckim wystąpili goście z naszej Partnerskiej Gminy Arnstein. Byli nimi członkowie Kapelli Marszowej (Trachtenkapelle Müdesheim / Reuchelheim - http://www.trachtenkapelle-muedesheim.de/?view=featured ).
Gościom towarzyszyła Burmistrz Arnstein - Anna Stolz, jej 2-gi zastępca Bernd Röll, Wójt Gminy Łubniany - Krystian Baldy oraz Dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury - Krystian Czech.
Zabawa przyciągnęła wielu gości zarówno z Brynicy jak i z dalszych okolic.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek12 września 2015 - Brynica przyozdobiona

Żniwniok czas zacząć! Brynica przystrojona jak nigdy. Mieszkańcy pokazali na co ich stać. Na zdjęciach już zrobionych można zobaczyć scenki z kilku ulic. Reszta zdjęć w miare ich napływu. Wieczorem będzie sfotografowana cała wieś przez Rafała Ratusznego i Dariusza Ciurloka. Zdjecia w galerii pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=205 .

fot. Krzysztof Marsolek

8 września 2015 - Ostatnie przygotowania przed dożynkami

Trwa ostatnie odliczanie przed najbliższym weekendem, kiedy to po raz pierwszy w historii w Brynicy odbędą sie Dożynki Powiatowo-Gminne 2015. Wszystko zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Ostatnim etapem jest przystrojenie wsi, tak aby każdy przejezdżający z daleka widział o nadchodzącym wydarzeniu.
Zapis z przygotowan można zobaczyć w galerii pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=377 .


fot. - Marek Ciernia

3 września 2015 - Ogłoszenie

Ogłoszenie


Podatek na rzecz Gminy oraz Gminnej Spółki Wodnej - III rata, będzie zbierany w dniach 14-15.09.2015r. tj. w poniedziałek w godzinach od 08:00-10:00 i wtorek w godzinach od 17.00-19.00 w Sali OSP w Brynicy.Sołtys Wsi Brynica
Marek Ciernia


Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego