Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2011_12

Archiwum > 2011

Życzę zdrowia, pomyślności, szczęścia w "totku" i w miłości. Radość niech w naszych sercach zamieszka, aby zawsze uśmiech na twarzach widniał. A na pecha złego sam znajdź coś wesołego. Ale to jeszcze nie wszystkie życzenia, bo nie było w nich nic o marzeniach. Więc niech spełniają się marzenia krok po kroku w tym nadchodzącym, nowym roku.


Zwischen dem Alten
zwischen dem Neuen,
hier uns zu freuen,
schenkt uns das Glück.
Und das Vergangene
heißt mit Vertrauen
vorwärts zu schauen,
schaun zurück.
Die besten Wünsche zum neuen Jahr.
Krzysztof Marsolek

30 grudnia 2011 - Podziekowania dla mieszkańców Brynicy

My, mali kolędnicy, wyprawiliśmy się na wędrówkę po to, aby przypomnieć dawny zwyczaj bożonarodzeniowy. Spotkaliśmy się z niezwykłym przyjęciem! Serdecznie dziękujemy miłym mieszkańcom za życzliwe przyjęcie oraz słodkie podarunki, które bardzo się przydały, dodając energii i sił do pokonywania drogi. Poznaliśmy na nowo zakątki najpiękniejszej wsi, zaskoczyły nas niespodzianki oraz chwile wzruszeń nawet do łez.

Wyrażamy swoją wdzięczność - kolędnicy z kl. VI PSP z wychowawczynią.

29 grudnia 2011 - Ogłoszenie

W połowie tego roku obchodziliśmy uroczystość 25 lat kapłaństwa Proboszcza Krzysztofa Mroza. jak wtedy zapowiadano miała sie ukazac płyta z wideozapisem tego wydarzenia przygotowana przez studio filmowe SVK-Film z Brynicy powstała na zlecenie Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica. Film stanowi prezent przekazany jubilatowi przez członków stowarzyszenia, jednak stworzono szansę nabycia jego kopii dla mieszkańców Brynicy.

Film składa sie z dwóch płytek. Na pierwszej znajduje się skrót z uroczystości i historia życia księdza dziekana Krzysztofa, a na drugiej zapis uroczystej mszy jubileuszowej. Całość można nabyć za kwotę zaledwie 30 zł. Zainteresowani mogą szukać płyt w brynickich sklepach, jak i u samego autora - Studia Filmowego SVK na ulicy Ksiedza Klimasa 8, jak rownież w firmie MarCom na ulicy Kwiatowej 4.27 grudnia 2011 - Dziś po Brynicy wędrowali kolędnicy

Dziś tradycją bożonarodzeniową po Brynicy wędrowali kolędnicy. Odwiedzali oni kolejne domy zatrzymując się u napotkanych ich gospodarzy i śpiewając kolędy oraz pastorałki. W grupie tej znajdowały sie dwa aniolki rozdajace serduszka i gwiazda wskazujaca drogę, ktore wskazywała także szczytny cel na jaki zbierano datki od gościnnych Bryniczan. Kolędnicy będą podążać po Brynicy jeszcze jutro, ponieważ jej rozleglość nie pozwoliła na odwiedzenie wszystkich dziś.
Popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj - kolędowanie z gwiazdą, szopką czy turoniem należy dziś do rzadkości i spotykany jest głównie we wsiach, głównie południowej Polski.
Obchody kolędnicze znane były w całej Europie, a ich początki sięgają średniowiecza. W Polsce pierwsze zapisy o nich sięgają XVI wieku, lecz zwyczaj ten prawdopodobnie praktykowano już wcześniej.
Grupki kolędników we wszystkich regionach Polski chodziły od drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli (6 stycznia), a niekiedy przez cały okres karnawału.
Kolędnicy różnili się przebraniem, repertuarem odgrywanych scen i akcesoriami. Jedni pukali do drzwi prowadząc żywe zwierzęta, inni przychodzili z gwiazdą lub szopką, niektórzy z turoniem, konikiem, bocianem i kozą. Na scenie szopek odgrywano jasełka czyli przedstawienie o narodzeniu Chrystusa, kolędujący z gwiazdą śpiewali bożonarodzeniowe pieśni, a tzw. Herody odgrywały przedstawienie o Bożym Narodzeniu i królu Herodzie.
Wizyty kolędników były wielką atrakcją dla mieszkańców wsi. Ci, którzy hojnie ich podjęli, byli wychwalani w rymowankach i piosenkach, jeśli jednak zapomnieli o datku, kolędnicy wyśmiewali ich skąpstwo, niegospodarność, a także... brzydotę ich córek. (źródło - www.wigilia.pl )

tekst - Krzysztof Marsolek

25 grudnia 2011 - Nocna Pasterka

Dzisiejszej nocy w Brynicy podobnie jak w innych parafiach sprawowana była uroczysta msza Narodzenia Pańskiego nazywana Pasterką. Tradycyjnie rozpoczęła sie o północy, jednak zgromadziła wiernych już o wiele wcześniej. W pólmroku a poźniej w pełnej ciemnosci śpiewali oni kolędy. Tuż przed północą przed ołtrzem pojawiła sie procesja liturgii, w której znajdował się ksiądz Proboszcz niosący figurkę małego Jezusa. Przed rozpoczęciem radosnej pieśni oznajmiającej Boże Narodziny została ona umieszczona w szopce. W tym momencie świątynia zaczęla napełniac sie światłem i śpiewem Gloria.
W mszy wzięło udział większość mieszkańców parafii, jak i wielu gości z bliska oraz zagranicy. Sprawowano tradycyjną ofiarę za parafian, w której wzięlo udzial wielu mężczyzn i kobiet.
Oprawę muzyczną zapewniały zarówno organy, na których grał Krystian Czech, jak i podniosłości uroczystości nadawała brynicka orkiestra dęta, której granie było szczególnie zauważalne w pieśniach podczas ofiary i na zakończenie.
Na koniec mszy ponownie wygaszono światła i msza zakończyła się wspólnym śpiewaniem "Cicha noc, święta noc.."

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

zdjęcia wykonane poczas pasterki można oglądac pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=261

Alles Liebe zu Weihnachten
Endlich ist es nun so weit
Weihnachten die stille Zeit
Hab grade leis an dich gedacht
Und einen Wunsch für dich verpackt.
Alles Liebe zu Weihnachten!


Już słychać kolędy, już pachnie świętami...
Syn Boży się rodzi, by zamieszkać z nami.
W betlejemskiej grocie, w żłóbku na sianie
I w każdym kościele jest Jego mieszkanie!
My więc jak pasterze do Niego idziemy,
Dziecięcą modlitwę w darze Mu niesiemy.

Prosimy w modlitwie o pokój na świecie,
By było szczęśliwe trzecie Tysiąclecie.
By jedność i zgoda wszędzie panowały:
Błogosław nam, Jezu, Panie, Boże mały!
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia
przyjmijcie ode mnie skromne życzenia.
Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzę, aby odbyły się w spokoju, radości wśród rodziny,
przyjaciół oraz wszystkich bliskich dla Was osób.
Gdy nadejdzie dzień Wigilii i opłatek weźmiesz wręce,
chociaż jestem gdzieś w oddali z Tobą będzie moje serce.
Miłej i pełnej nastroju Wieczerzy Wigilijnej -
zdrowia, spełnienia marzeń.
Pokoju serca, wiary, nadziei i miłości.

tego Wszystkim życzy Krzysztof Marsolek

24 grudnia 2011 - Życzenia dla mieszkańców

Radosnych, spokojnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia
przeżytych w gronie najbliższych oraz szczęścia,
pomyślności w nadchodzącym 2012 roku
Wszystkim mieszkańcom oraz znajomym


życzy sołtys wsi Brynica
Kornelia Patrzek
24 grudnia 2011 - Życzenia nadesłane ze szkoły podstawowej

W ten szczególny czas Bożego Narodzenia,
Życzymy Państwu wiele harmonii, pogody ducha, wewnętrznego ciepła,
A także by to niezwykłe poczucie szczęścia towarzyszyło Państwu
Przez cały, nadchodzący Nowy 2012 Rok.
Dyrekcja,
grono pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy obsługi i administracji Publicznej Szkoły Podstawowej w Brynicy23 grudnia 2011 - Zaproszenie karnawałowe - przypomnienie

Publiczna Szkoła Podstawowa
oraz Publiczne Przedszkole w Brynicy
wraz z Radami Rodziców


serdecznie zapraszają na
ZABAWĘ
KARNAWAŁOWĄ

która odbędzie się w dniu 07.01.2012r.

o godz. 20.00 w Restauracji Berpol w Brynicy


Gwarantujemy: gorącą kolację, kawę, ciasto i napoje,zimną płytę
Gra i śpiewa zespół
GALAKTICABilety do nabycia w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej
oraz w Publicznym Przedszkolu w Brynicy w cenie 150 zł od pary.


23 grudnia 2011 - Wczoraj rozstrzygnięto konkurs „CZTERY PORY ROKU W OBIEKTYWIE - jesień"

Wczoraj wieczorem w sali OSP Brynica odbyła sie gala poświęcona rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego „CZTERY PORY ROKU W OBIEKTYWIE" edycja - Jesień. Podczas niej zaprezentowano nadesłane zdjęcia oraz wręczono nagrody i wyróżnienia. Wśrod wyróżnionych znaleźli się: Mirela Ciernia, Ilona Wieczorek, Barbara Paikert, Daniela Wieczorek, Daniel Polok, Dominik Dajewski. Zdobywcą I miejsca i laureatem edycji jesiennej konkursu został Dariusz Ciurlok (wnuk Stanisława Ciurloka z Gróbku).
Podczas gali uczestnicy mieli okazję do wysluchania opinii o pracach wygłoszonych przez obecych na sali członków komisji konkursowej: Sabiny Patrzek pomysłodawczyni, Stanisława Błachowicza - zawodowego fotografa, Mirosława Małeckiego - fotografa artysty i Krzysztofa Marsolka szefa Zespołu Promocji Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, które jest głównym organizatorem.
Spotkanie współprowadzili Krystian Czech, który reprezentowal zarówno Stowarzyszenie oraz Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej patronujący konkursowi, jak i Aneta Sowa bibliotekarka z filii brynickiej przygotowująca spotkanie.
Miłym gestem dla jurorów, którzy poświęcili społecznie swój wolny czas było wręczenie im z okazji zbliżających się świąt drobnych upominków przygotowanych przez Pana Marka Ciernię - radnego Gminy Łubniany.

Już od początku grudnia trwa kolejna edycja konkursu - "Zima". Organizatorzy zachęcali obecnych, jak i wszystkich innych zainteresowanych do nadsyłania swoich prac.


tekst - Krzysztof Marsolek, zdjęcia - Stanisław Błachowicz, Krzysztof Marsolek


prace autorów wyróżnionych można zobaczyć klikając kolejno na ich nazwiska:
Dariusz Ciurlok , Mirela Ciernia, Ilona Wieczorek, Barbara Paikert , Daniela Wieczorek , Daniel Polok , Dominik Dajewski


22 grudnia 2011 - Co słychać w brynickiej szkole?

Sukces brynickich uczniów na konkursie plastycznym "Projekt kartki świątecznej" organizowanym w Opolu przez Młodzieżowy Dom Kultury. Gromadzi on co roku kilkudziesięciu a nawet kilkuset uczestników, a reprezentanci Brynicy znajdują się na wyróżnianych miejscach.Minął już rok od czasu reaktywowania istniejącej kiedyś w naszej szkole Szkolnej Kasy Oszczędności. W związku z rocznicą działającej na nowych zasadach kasy odwiedziła szkołę Pani przedstawicielka Banku Spółdzielczego Łubniany. Wręczyła drobne upominki systematycznie oszczędzającym uczniom i złożyła życzenia.
Atmosfera przedświąteczna opanowała już wszystkich. Trwają rozmowy o choinkach, wymarzonych prezentach. Powstają świąteczne dekoracje w klasach, słychać śpiewane kolędy... Dwudniowe Święto Piernika pasuje do atmosfery jak ulał. Każdy kto chciał i mógł przyniósł kilka domowych pierników. Pachnące, pięknie uformowane i udekorowane kuszą łasuchów. A że są dostępne w każdej chwili, chętnych nie brakuje.

źródło - PSP Brynica


20 grudnia 2011 -Wczoraj obradowała komisja konkursu "Cztery pory roku w obiektywie"

Wczoraj w Łubniańskim Ośrodku Działalności Kulturalnej spotkało się jury konkursu fotograficznego „CZTERY PORY ROKU W OBIEKTYWIE". Spotkanie było poświęcone wyborze zwycięzcy edycji "Jesień". Wśród ponad 54 zdjęć członkowie komisji wybrali najlepszego autora. Ich decyzja zostanie zaprezentowana w najbliższy czwartek w sali OSP Brynica o godzinie 18.00 podczas uroczystej gali.
Na zdjęciu po lewej członkowie komisji:
Mariusz Jarzombek redaktor Nowej Trybuny Opolskiej, Stanisław Błachowicz - zawodowy fotograf z firmy Foto-Studio w Biadaczu, Mirosław Małecki - znany fotograf hobbysta z Jełowej oraz Krzysztof Marsolek prowadzący stronę internetową Brynicy i autor większości zdjęć na niej publikowanych - przewodniczący komisji konkursowej. Na zdjęciu po prawej członkowie komisji debatujący nad oceną jednej z prac.
18 grudnia 2011 - Końska Wigilia 2011

Tradycją stała się w Brynicy "Końska Wigilia" organizowana przez Renatę i Konrada Denderów - właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego Agrorelaks. Podobnie jak w latach poprzednich zgromadziła ona milośnikow jeździectwa posiadających konie znajdujące się na terenie gospodarstwa. Obecni zasiedli przy wspołnym stole znajdującym się w stajni w bliskości swoich ulubieńców. Obecni podzielili się oplatkiem a następnei zasiedli do stołu bogato zaopatrzonego potrawami przez nich samych przyniesionymi.tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek
zdjęcia pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=259


18 grudnia 2011 - Wigilia dla seniorów i osób starszych

Wigilia już za niecały tydzień, jednak juz dziś w wielu miejscach organizowane są spotkania przy wspólnych stołach. Jednym z nich byla dzisiejsza Wigilia dla osób starszych i seniorow organizowana przez Parafialny Zespól Caritas z Brynicy. Zgromadziła ona wiele osób starszych, które na codzień nie mają okazji do spotkanie się, rozmowy ze swymi rówieśnikami, a czasem koleżankami i kolegami z dzieciństwa oraz młodosci.
Przybyłych przywitał ksiądz proboszcz Krzysztof Mróz, który po wspólnej modlitwie zaprosił obecnych do dzielenia sie opłatkem a następnie do tego, aby zasiedli do wigilijnej kolacji. Była ona tradycyjna i składała się z zupy przygotowanej z grzybów zebranych w brynickich lasach oraz drugiego dania z rybą, kapustą i ziemniakami. Nie zabrakło oczywiście makówki i kompotu z suszonych owoców.
Wspólną kolację umilił obecnym program artystyczny przygotowany przez Krystiana Czecha, w którym wzięły udział dzieci z Brynicy. Bardzo ciekawy występ przygotowała także Pani Agnieszka Cebula, która wykazała się zarówno talentem aktorskim, jak i dużymi umiejętnosciami kabaretowymi.
Wspólna kolacja wigilijna w przededniu nadchodących świąt dała brynickim seniorom wiele radości i wprowadziła ich w atmosferę zbliżajacego się Bożego Narodzenia.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


zdjęcia ze spotkania można oglądać w galerii pod adresem:
http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=260

18 grudnia 2011 - Podziękowania

Mieszkańcy Brynicy oraz Surowiny pragną serdecznie podziękować za dodatkowy kurs autobusu PKS z Opola o godz. 18.30. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Urbanka - Zastępcy Wójta Gminy Łubniany, który podjął się bezpośrednich mediacji z Zarządem Firmy PKS SA. Swoje podziękowania kierujemy również do:

* Radnego z Brynicy Marka Cierni - za zgłoszenie interpelacji na sesji Rady Gminy w sprawie podjęcia się rozmów Urzędu Gminy Łubniany z firmą PKS SA w zakresie dodatkowego kursu autobusu PKS
* Rady Sołeckiej i Pani Sołtys Kornelii Patrzek - za pismo bezpośrednio skierowane do PKS SA


Zaangażowanie w/w osób zaowocowało dodatkowym kursem autobusu PKS. Powyższe wskazuje, iż każde wspólne działanie podjęte przez grupę ludzi - niezależnie od stanowiska oraz pełnionej funkcji może przynieść sukces.

mieszkańcy Brynicy i Surowiny

17 grudnia 2011 - Brynickie dzieci znów najlepsze, tym razem w konkursie szopek

Dziś został rozstrzygnięty konkurs szopek w Dobrzeniu Wielkim. Dominacja pod względem jakości i ilości była niewątpliwa - najlepsze szopki powstały w Brynicy! Uczniowie odebrali stosowne dyplomy i cieszyli się bardzo.źródło - PSP Brynica


15 grudnia 2011 - Dziś urodziny Krystiana Czecha

Dziś obchodzi urodziny Krystian Czech - społecznik i lider Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica.

Z tej okazji życzymy Mu zdrowia, pomyślności oraz sukcesów w pracy zawodowej, życiu osobistym, jak i w działaniach społecznych, które od wielu lat przyczyniają się do rozwoju naszej miejscowości.

100 lat Krystianie!

Członkowie oraz sympatycy
Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica

12 grudnia 2011 - Informacja o podsumowaniu konkursu

Drodzy Uczestnicy Konkursu. Mamy przyjemność zaprosić Was na uroczyste podsumowanie 1 odsłony dokumentujacej piekno brynickiej przyrody, które odbędzie się 22 grudnia -czwartek o godzinie 18:00, w sali OSP w Brynicy. Współorganizatorem imprezy jest filia brynickiej GBP. Na konkurs napłynęły 54 fotografie. Wszystkie w wersji elektronicznej. Autorami prac są: Pani Danuta Sudoł z uczniami PSP w Brynicy (Adrian Koch, Daniel Polok, Dominik Dajewski, Kamil Polok, Kamil Wiesner, Monika Świerc). A także Mirela Ciernia, Wanessa Kurc, Ilona Wieczorek, Daniela Wieczorek, dariusz Ciurlok i Barbara Paikert. Wszystkie prace zostaną podczas finałowego podsumowania konkursu zaprezentowane. Dla najlepszych (w/g powołanej przez organizatorów komisji) przyznane zostana nagrody rzeczowe ufundowane między innymi przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica oraz partnera konkursu - Łubniański Ośrodek Kultury. Przypomnę, że pomysłodawcą imprezy jest Sabina Patrzek. Dziękuje wszystkim za podjęty trud. Cieszę się na spotkanie. Do miłego zobaczenia - Krystian Czech

Zapraszają Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica
GBP Filia w Brynicy

12 grudnia 2011 - Archiwalna Gazeta Beczka z końca listopada

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać 255 numer Beczki z końca listopada tego roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

9 grudnia 2011 - Zyczenia "na Abrahama" dla naszego wójta - Krystiana BaldegoZ okazji 50 rocznicy urodzin ,
życzymy
Naszemu Wójtowi Krystanowi Baldemu
Wiele Zdrowia, Błogosławieństwa Bożego,
Sukcesów w życiu zawodowym i osobistym
oraz tradycyjnych 100 lat !
mieszkańcy Brynicy i Surowiny

7 grudnia 2011 - Podziękowania

Składam serdeczne podziękowania


za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy mikołajowej w naszej miejscowości, która odbyła się w dniu 4 grudnia 2011r:

- czlonkom rady soleckiej w osobach:

Gizela Kokot, Jerzy Kilian, Benedykt Dlugosz, Magdalena Narowska, Rudolf Woznica, Konrad Dendera

- brynickiej młodzieży:
Katarzynie Kokot, Patrycji Imiełowskiej, Anecie Sowa, Katarzynie Pech , Michałowi i Krzysztofowi Woźnica, Krzysztofowi Kokot, Andrzejowi Baldy , Robertowi i Dawidowi Dendera, Mateuszowi i Marcelowi Bort, Mateuszowi Hryc, Michaelowi Wiesner


- osobom wspierającym:
Annie Wożnica, Janowi Imiełowskiemu, ks. Proboszczowi Krzysztofowi Mróz, Krzysztofowi Marsolek


- sponsorom
Mieczysławowi i Aleksandrze Tynior, Horstowi Cebulla, Urzędowi Gminy w Lubnianach i Kołu Łowieckiemu nr.1 Hubertus


Wszystkim dzieciom i mieszkańcom dziękuję za przybycie.Z wyrazami szacunku i serdecznym dziękuję
Soltys wsi Brynica - Kornelia Patrzek7 grudnia 2011 - Wieści ze szkoły podstawowej w Brynicy

Od kilku dni spotykają dzieci same przyjemności . W niedzielę mikołajkowe prezenty w lesie przy ognisku. W poniedziałek słodka niespodzianka na dużej przerwie w szkole.


We wtorek rano osobiste odwiedziny Mikołaja z prezentem dla każdego ucznia.


Po południu we wtorek mikołajkowa wycieczka - niespodzianka - w nieznane. Okazało się , że do Wrocławia na przedstawienie baletowe wystawiane tylko dziś z myślą o młodych odbiorcach sztuki . Wielkie doznania ze względu na balet oraz piękno szacownego gmachu opery.


źródło - PSP Brynica

4 grudnia 2011 - Podziękowania dla Pana Konrada Borowskiego

Dziękujemy Panu Konradowi Borowskiemu, ojcu uczennicy klasy I, za podarowanie szkole przenośnego rzutnika pisma - Nobo Quantum Portable, który będzie bardzo pomocny w pracy nauczycieli, a także urozmaici lekcje.
Dzięki Panu Konradowi nasi uczniowie będą mogli zapoznać się z korzystaniem z tego typu urządzenia, co może być dla nich bardzo przydatnym w przyszłości.


Uczniowie i nauczyciele
Publicznej Szkoły Podstawowej w Brynicy

4 grudnia 2011 - Mikołaj w Brynicy

Dziś do Brynicy zawitał Mikołaj. Jego trochę wcześniejsze przybycie było podyktowane dniem wolnym, co umożliwiło uczestniczenie w imprezie większej liczby mieszkańców. Jak to się dzieje od paru lat, zawitał on do lasu nieopodal ulicy Polnej, który to teren miejscowi nazywają "chopskie lasy". Jego przybycie spotkało się z wielkim zainteresowaniem szczególnie najmłodszej części Bryniczan. Udali się oni specjalnie przygotowanym wozem z Placu Arnstein na spotkanie ze Świętym Mikołajem.W lesie zastali przygotowane miejsce spotkania, a tam ognisko, ławy i kiosk z ciepłymi napojami. Po krótkim czasie pojawił sie oczekiwany gość, który przy pomocy towarzyszących mu elfów obdarował każde dziecko paczką z słodyczami.
Imprezę przedwcześnie zakończył deszcz, który podobnie jak Mikołaj zawitał do Brynicy po dużym czasie nieobecności, jednak pomimo, że także był oczekiwany, to jednak nie wzbudził entuzjazmu wśród obecnych a szczególnie dzieci. Organizatorem imprezy była Rada Sołecka Wsi Brynica.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

zdjęcia z imprezy można zobaczyć w galerii pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=258

2 grudnia 2011 - Zespół Silesia na francuskich wojażach

W ramach współpracy polsko-niemiecko-francuskiej zespół SILESIA został zaproszony przez organziatorów spotkania przedświątecznego do Caen we Francji, gdzie na trzech koncertach zaprezentuje swój repertuar pieśni ludowych oraz kolęd w Vassy, Potigny i w Bénouville. Gratulujemy i życzymy udanego pobytu i występu.

źródło - LODzK


Więcej o zespole można dowiedzieć się z ich folderu do pobrania stąd . Plik w formacie PDF. Program do jego otwarcia do pobrania tutaj .

1 grudnia 2011 - Zaproszenie karnawałowe

Publiczna Szkoła Podstawowa
oraz Publiczne Przedszkole w Brynicy
wraz z Radami Rodziców


serdecznie zapraszają na
ZABAWĘ
KARNAWAŁOWĄ

która odbędzie się w dniu 07.01.2012r.

o godz. 20.00 w Restauracji Berpol w Brynicy


Gwarantujemy: gorącą kolację, kawę, ciasto i napoje,zimną płytę
Gra i śpiewa zespół
GALAKTICABilety do nabycia w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej
oraz w Publicznym Przedszkolu w Brynicy w cenie 150 zł od pary.


1 grudnia 2011 - Barbórkowe zaproszenie do Kolanowic


nadesłał - Łubniański Ośrodek Działalnosci Kulturalnej
więcej o kościele i miejscowości na jej stronie internetowej
www.kolanowice.com.pl


Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego