Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2009_12

Archiwum > 2009

Rok 2010 już za:|2010 rok już od:

29 grudnia 2009 - Bryniczanka , Bianka Sochor zdobyła I miejsce

Przed Bożym Narodzeniem został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs na projekt kartki świątecznej, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Uczennica brynickiej PSP, Bianka Sochor, zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na konkurs napłynęło ponad tysiąc projektów.
Na wystawie pokonkursowej znalazły się projekty kartek wykonane przez brynickich uczniów.Do wyróżnionych organizatorzy zaliczyli: WANESSĘ KURC z kl. III ( dwa projekty kartek), BIANKĘ SOCHOR z kl. III (prócz nagrodzonej kartki jeszcze trzy inne propozycje kartek), ADRIANA KOCHA, DOMINIKA DAJEWSKIEGO oraz DANIELA POLOKA z kl. IV.


teksk i zdjęcia - PSP Brynica28 grudnia 2009 - Walne Zebranie OSP Brynica

Dziś na sali OSP odbyło się Walne Zgromadzenie Brynickiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas jego przebiegu w częsci oficjalnej podsumowano rok, przedstawiono plan budżetowy na rok przyszły oraz przeprowadzono głosowanie nad absolutorium dla Zarządu. W trakcie tej części wręczono także odznaczenia brynickim strażakom. Zdjęcia można oglądać w galerii pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=9 . W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Władz Gminy w osobie Krystiana Baldego - wicewójta, Miejskiej Straży Pożarnej z Opola - w osobie Brygadiera Piotra Swiercza, Komendant Gminny OSP - Mariusz Szeląg oraz gościnnie Sołtys Wsi Brynica - Kornelia Patrzek wraz z Radnym - Jerzym Sochorem.
Gratulujemy druhom strażackim i życzymy dalszej tak wytrwałej oraz owocnej służby.

w imieniu Stowarzeyszenia Odnowy Wsi
Szef Zespołu Promocji
Krzysztof Marsolek

26 grudnia 2009 - wspomnienie św. Szczepana, brynickiego patrona

Dziś wspominamy św. Szczepana, patrona brynickiej parafii.
Jest to też dzień nieodzownie związany z młodzieżą. Dała ona wyraz tego, że o tym pamięta poprzez bardzo liczne uczestnictwo ofierze podczas Mszy Świętej.
Przy okazji warto wspomnieć iż bryniczanie obchodzą odpust parafialny w lecie na początku sierpnia a nie dziś, co jest związane ze wspomnieniem daty przeniesienia relikwi św. Sczepana z Konstantynopola do Rzymu w 555 roku.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

26 grudnia 2009 - tradycja szopki bożonarodzeniowej i postać murzynka

Jak co roku wokół brynickiej szopki po mszy świętej gromadzą się dzieci wraz z rodzicami. Tradycja szopek nie tylko w brynicy sięga początków zorganizowanych form wyznawania religii chcrześcijańskiej.
Obecna brynicka szopka jest już drugą znaną współczesnym mieszkańcom. Została ona wykonana parę lat temu przez Pana Kokota z ulicy 1 Maja. Materiał na jej budowę podarował Pan Sochor-właściciel tartaku a za oświetlenie, projekt i pokrycie innych kosztów odpowiadał Krzysztof Marsolek. Zastąpiła ona poprzednią, również piękna szopkę, ktora ze względu na swą ogromną masę była trudna do przenoszenia i ulegała uszkodzeniom.
Nieodzownym elementem wszystkich szopek jest postać murzynka ze skarbonka na monety. Symbolizuje on ubogch, z którymi należy się dzielić, w szczególności chrześcijan w Afryce Jest on ulubioną postacią dla najmłodszych, ponieważ po wrzuceniu monety kiwa głową na znak podziękowania.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

24 grudnia 2009 - życzenia Wigilijne

Już biały opłatek leży na stole i potrawy wigilijne są już gotowe,
zasiądźmy do stołu z białym obrusem,
a łamiąc się opłatkiem nie kryjmy wzruszeń.
Niech miłość i radość w Waszych sercach gości,
Niechaj nigdy nie zabraknie w Was miłości.

Życzenia składa wszystkim mieszkańcom Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica - Krystian Czech wraz z wszystkimi członkami24 grudnia 2009 - przygotowania bożonarodzeniowe w kościele

We wtorek trwały prace związane z przygotowaniem świątecznego wystroju kościoła. Na wysokości zadania stanęła drużyna ministrantów pod przywództwem ks. proboszcza. Efekty można juz oglądać a pełny blask parafianie zobaczą podczas nocnej pasterki.
Przy okazji warto zobaczyć świece z Ogniem Betlejemskim. Jest to kilkuletnia tradycja polegająca na roznoszeniu ognia z Betlejem we wszystkich kierunkach świata. Ogień symbolizuje Światło Życia, Chrystusa a w okresie Bożego Narodzenia głoszenie Dobrej Nowiny.Przy okazji pragnę wszystkim odwiedzającym strone jak i wszystkim mieszkańcom Brynicy złożyć życzenia Radosnych Świąt, Błogosławieństwa Nowo Narodzonego oraz wiele szczęscia w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole.

Krzysztof Marsolek - twórca i administrator strony

22 grudnia 2009 - życzenia świąteczne dla wszystkich mieszkańców

Wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, błogosławieństw Bożych oraz wszelkiej pomyślności, sukcesów w nadchodzącym roku składa Sołtys wsi Brynica Kornelia Patrzek wraz z Radą Sołecką.

22 grudnia 2009 - Wigilia w brynickiej szkole

Dziś 22 grudnia w brynickiej podstawówce miała miejsce tradycyjna wigilia. Rozpoczął ją spektakl ukazujacy sceny związane z wędrówką Maryi i Józefa w poszukiwaniu noclegu a pozniej uczniowie zaprezentowali drugą scenę z biblijnymi narodzinami Jezusa, przybyciem pasterzy oraz trzech króli. Uczniowie przebrani byli w starannie przygotowane, realistyczne stroje. Dodatkowo przygotowano piękną scenografię. Po przedstawieniu dzieci udały się do swoich klas na małe wspólne wigilie ,a nauczyciele z Panią Dyrektor Justyną Tront i przybyłymi na spektakl gośćmi udali się razem aby zasiąść przy wspólnym stole. Pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=40 w galerii dostępne sa już zdjęcia.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

21 grudnia 2009 - informacja z 18 grudnia o sukcesie brynickich uczniów

Gminny konkurs szopek był szczęśliwy dla dzieci z Brynicy, gdyż komisja konkursowa wytypowała nasze prace do nagród za zajęcie czołowych miejsc w rywalizacji z dziećmi z całej gminy. Na zdjęciach prace brynickich uczniów.

źródło - PSP w Brynicy

20 grudnia 2009 - Wigilia w Stajni organizowana przez Renatę i Konrada Dendera

W galerii zdjęć pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=39 są już dostępne zdjęcia z Wigilii w Stajni organizowanej przez Renatę i Konrada Dendera (Gospodarstwo Agroturystyczne), które miało miejsce w niedzielny wieczór 20 grudnia 2009 w Brynicy w stajni przy ulicy ks. Klimasa (na Gróbku).


Zdjęcia- Krzysztof Marsolek

20 grudnia 2009 - Spotkanie Adwentowe dla wszystkich mieszkańców organizowane przez DFK

W galerii zdjęć pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=38 są już dostępne zdjęcia ze Spotkania Adwentowego organizowanego przez Zarząd DFK Brynica.

Zdjęcia - Marek Ciernia i Krzysztof Marsolek

18 grudnia 2009 - zaproszenie karnawałowe na 9 stycznia 2010

Zabawa Karnawałowa


Szkoła Podstawowa w Brynicy wraz z Radą Rodziców serdecznie zapraszają na zabawę karnawałową, która odbędzie się 09.01.2010r. w sali Państwa Cebula w Brynicy.


Zapewniamy:
ciepłą kolację i ciasto oraz wspaniałą zabawę wraz z zespołem FENIX


Cena od pary to jedyne 75zł!

Start godzina 20.00.

Zgłoszenia osób chętnych przyjmowane są w szkole lub u pani Beaty Hadryś, pani Kariny Jendro, pani Kornelii Patrzek, pani Magdaleny Narowskiej, pani Brygidy Dendera,

Zapraszamy!

18 grudnia 2009 - przypomnienie

W niedzielę 20 grudnia Spotkanie Adwentowe na sali u Państwa Cebula organizowane przez DFK Brynica. Będą występować dzieci oraz przygotowany zostanie poczęstunek z kawą. Serdecznie Zapraszamy!


DFK Brynica

18 grudnia 2009 - informacja

Po raz kolejny bryniccy "koniorze" organizują wspólną Wigilię w Stajni. Będzie to miało miejsce w niedzielę 20 grudnia 2009 roku w stajni prowadzonej przez Renatę i Konrada Denderów w Brynicy przy ulicy ks. Klimasa 18 o godzinie 17.00. Jest to dość oryginalna tradycja, która jest kultywowana przez miłośników jazdy konnej. ma ona miejsce w róznych stadninach i dzięki staraniom naszych brynickich "koniorzy" tym razem odbędzie się w Brynicy.

16 grudnia 2009 - podziękowania

Dziękuję drogim mi Bryniczanom za przesłane, bądź osobiście przekazane serdeczności. Jestem pozytywnie wzruszony dziesiątkami telefonów. To jest naprawdę bardzo miłe.

Bardzo dziękuję! - Krystian Czech

p.s. Na poprzednim zdjęciu widzieliśmy Krystiana jako wciąż rześkiego 50 latka (choć już dziadka ;-) ), a na tym zdjęciu widać wciąż nieposkromioną duszę artysty jaka nieraz ukazuje się poprzez jego niewątpliwy talent muzyczny. Jeszcze raz stu setek :-) kolejnych lat w zdrowiu. Krzysiek-administrator strony.

15 grudnia 2009 - życzenia dla Krystiana Czecha z okazji 50 urodzin

Z serca płyną te życzenia: w datę Twego urodzenia; zdrowia, szczęścia, pomyślności, sto lat życia, moc radości!
Zdrowie wiecznie niech Ci służy, uśmiech stale miej na twarzy, niech się spełni o czym marzysz.


Członkowie Stowarzyszenia Odnowy Wsi wraz z wszystkimi Bryniczanami

15 grudnia 2009 - informacja

Wszystkich, którzy nie odebrali swoich reklam przygotowanych do Alei Sukcesu (prezentowanych m.in. na Rynku w Opolu) zaprasza się do ich odbioru w budynku OSP Brynica. Są one w klatce schodowej głownego wejścia. Można je odebrać m.in. między godziną 16.00 a 20.00, kiedy pracuje brynicka biblioteka.


Administrator

12 grudnia 2009 - zaproszenie na Spotkanie Adwentowe 20 grudnia

W niedzielę 20 grudnia Spotkanie Adwentowe na sali u Państwa Cebula organizowane przez DFK Brynica. Będą występować dzieci oraz przygotowany zostanie poczęstunek z kawą. Serdecznie Zapraszamy!


DFK Brynica

10 grudnia 2009 - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w brynickiej PSP

W Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka w PSP w Brynicy młodzież rozważała głównie prawa dziecka, przytaczała odpowiednie dokumenty oraz słuchała tematycznych piosenek na uroczystym apelu.

źródło - PSP w Brynicy

9 grudnia 2009 - zaproszenie sylwestrowe do Berpolu

Zespół Rekreacyjno Restauracyjny BERPOL zaprasza na:

S Y L W E S T E R 2009/2010


Ostatniego dnia Pańskiego ,Czas zabawy Sylwestrowej nastaje, Zapraszamy Wać Pannę i Pana Zacnego,
W progi Berpol, gdzie każdy chętnie przystanie......


W pięknych przystrojonych salach, przy dźwiękach znakomitej muzyki na żywo i suto zastawionych stołach przywitacie Państwo w szampańskim nastroju
NOWY ROK 2010

MENU:
" Uroczysta kolacja : Zupa Łososiowa z Trawą Cytrynową Kotlet firmowy BERPOL,ziemniaczki ,bukiet surówek.
" Danie gorące;Kurczak z ryżem i warzywami
" Danie gorące:Bigos
" Danie gorące:Krokiety z mięsem ,Barszczyk czysty.

" Zimny bufet :sałatka jarzynowa,z indyka,sałatka jajeczna z łososiem,półmisek wędlin ,galaretka drobiowa,smalczyk ze szczypiorkiem ,befsztyk tatarski,śledź w oleju,jajko w sosie tatarskim, deska serów,owoce,ciasto
" Napoje;0,5l./os soku,herbata,kawa,woda,lampka szampana,0,5l.wódki/parę

Drinki ,alkohol,napoje do zakupienia w barze

Bilet w cenie 300 zł/parę
Rozpoczęcie balu o godz.20:00
Oferujemy miejsca noclegowe.
Pokaz sztucznych ogni
Kontakt:
tel. 77 4270 515 lub 696 44 99 92

Jak ciekawe i udane są imprezy w Berpolu można zobaczyć w galerii pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=114 . Widać pięknie przygotowany lokal, suto zastawione stoły oraz mnóstwo udanej zabawy jakie miały miejsce z okazji tegorocznych Andrzejków. Przy okazji zapraszamy ponownie za rok na taką samą imprezę.


6 grudnia 2009 - w galerii są już dostępne zdjecia z dzisiejszego Mikołaja

W galerii pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/index.php?cat=36 można już oglądać zdjęcia z popołudniowej imprezy z okazji św. Mikołaja. W imieniu Stowarzyszenia Odnowy Wsi gratulujemy Radzie Sołeckiej i młodzieży doskonałego jej przygotowania. Przy okazji składamy podziękowania sponsorom a w szczególności Panu Soszyńskiemu i Panu Tyniorowi. Panu Mietkowi przy okazji zdrowia i pomyślności z okazji urodzin.

w imieniu Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica
Szef Zespołu Promocji
Krzysztof Marsolek

5 grudnia 2009 - przypomnienie o jutrzejszym spotkaniu ze św. Mikołajem

Jutro w niedzielę 6 grudnia o godzinie 14.00 na placu Arnstein spotkanie uczestników wycieczki do św. Mikołaja. Zapraszamy wszystkich mieszkańców a szczególnie dzieci.

3 grudnia 2009 - zebranie Rady Sołeckiej z młodzieżą w związku z niedzielnym Mikołajem

Rada Sołecka zebrała się w czwartek o g. 20.00 na sali OSP w celu omówienia szczegóow niedzielnej imprezy plenerowej w lesie na końcu ulicy Polnej. Przy okazji przypomnienie:

Rada Sołecka wspólnie z młodzieżą organizuje spacer przez Brynicę ulicą Polną w kierunku lasu dla wszystkich mieszkańców wsi, w szczególności dla dzieci (jeżeli będzie snieg przewidziano kulig). Zbiórka o godz.14.00 na placu Arnstein. Po spacerze przewidziano spotkanie z Mikołajem w lesie, niespodzianki i zabawy przy wspólnym ognisku. Bufet obficie zaopatrzony. Organizatorzy zapewniają ciepłe napoje (grzane wino) oraz kiełbaski z grilla.
Zapraszamy!

sołtys - Kornelia Patrzek

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

3 grudnia 2009 - kolejne zebranie zespołu opracowującego projekty unijne

Równolegle do zebrania Rady Sołeckiej w brynickiej bibliotece (salka obok głownej OSP) odbywało sie kolejne już 3 spotkanie zespołu piszacego projekty unijne. Podjęto próbę określenia celów i koncepcji projektu w oparciu o wytyczne. W trakcie wypełniano już formularz wniosku. Kolejne spotkanie w czwartek za tydzień o godzinie 19.00 na sali OSP.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

3 grudnia 2009 - MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA DLA DZIECI Z PSP

Dziś dzieciaki z PSP w Brynicy skorzystały ze wspaniałego prezentu. Była to wycieczka do kopalni złota w Złotym Stoku.niespodziankę ufundowali rodzice, którzy niedawno zbierali złom.
Oprócz samej kopalni do zwiedzania by
ło także muzeum minerałów. Było wiele atrakcji: pływanie łódką, zjeżdżalnia, przejazd kolejką oraz spotkanie z Mikołajem, który podarował każdemu dziecku słodkości.
Wszystkie te niezapomniane wrażenia dzięki rodzicom, którzy zrealizowali niekonwencjonalny pomysł.

źródło - PSP w Brynicy

1 grudnia 2009 - przypomnienie o kolejnym zebraniu zespołu piszącego projekty w czwartek 3 grudnia o 20.00

W czwartek 3 grudnia 2009 o godzinie 20.00 na sali OSP kolejne zebranie zespołu piszącego projekty. Zapraszamy wszystkich do przybycia, jak również inne osoby chcące pomóc i mające zarówno predyspozycje, jak i doświadczenie do tworzenia takich dokumentów.
Pod tym adresem są materiały do przygotowania sie na pisanie wniosków: http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleId=1576&TabOrgID=1700&AnnouncementId=10938&LangId=0 .

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego