Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2009_11

Archiwum > 2009

30 listopada 2009 - przypomnienie o zebraniu zespołu piszącego projekty we wtorek 1 grudnia

Jutro 1 grudnia 2009 o godzinie 19.00 na sali OSP kolejne zebranie zespołu piszącego projekty. Zapraszamy wszystkich do przybycia, jak również inne osoby chcące pomóc i mające zarówno predyspozycje, jak i doświadczenie do tworzenia takich dokumentów.

29 listopada 2009 - zdjęcia ze spotkania adwentowego na "farskim ogrodzie"


W galerii zdjęć są już dostępne fotografie ze spotkania adwentowego na "farskim ogrodzie" organizowanego przez Parafialny Zespół Caritas. Zapraszamy obecnych do oglądania z tymi, którzy nie mogli być. Podczas spotkania gościnnie śpiewał zespół "Echo Korfantowa".
Przy okazji w imieniu wszystkich będących na placu i użytkowników strony internetowej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia naszemu Proboszczowi ks. Krzysztofowi Mrozowi, który jako współorganizator przeziębił się podczas przygotowywań, przez co nie mógł być obecnym wśród przybyłych.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

29 listopada 2009 - Darmowa oferta dla mieszkańcow

Stowarzyszenie Odnowa Wsi zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach: kurs komputerowy, gimnastyka lecznicza i gimnastyka kształtowania sylwetki. Wypełnienie ankiet ze zgłoszeniem do jutra (poniedziałek 30 XI 2009) w przedszkolu.


28 listopada 2009 - Przypomnienie


Jutro Parafialny Zespół Caritas wraz z partnerami organizuje kolejny kiermasz adwentowy.
O godz. 14.00 nabożeńśtwo adwentowe w kościele, po nim kiermasz na podwórku plebanijnym.
Zapraszamy !

28 listopada 2009 - czekanie na zimę


Powoli mija listopad a zimy nie widać. Dzieciom to na pewno przeszkadza, bo Mikołaj tuż tuż, ale dla kierowców to jak najbardziej pozytywne. Mieliśmy jednak w Brynicy przez parę godzin prawdziwą zimę co widać na zdjęciach z 4 listopada.
Dla tych, którzy tęsknią za śniegiem zdjęcia zrobione niecałe dwa tygodnie temu w Bańskiej Wyżnej niedaleko Zakopanego.Pamiętajmy jednak, że mamy jeszcze kalendarzową jesień przez prawie miesiąc.


zdjęcia dzięki uprzejmości Aliny Wiench

25 listopada 2009 - wieczorna impreza z wróżbami w szkole


W godzinach wieczornych dzieci bawiły się w brynickiej szkole. Nastrój spotkania tworzyły tradycyjne wróżby traktowane z przymrużeniem oka oraz tańce w rytm nowoczesnej muzyki.

źródło - PSP

25 listopada 2009 - Światowy Dzień Pluszowego Misia w brynickiej PSP


Dziś, zgodnie z kalendarzem, pluszowe maskotki uczniów i nauczycieli przybyły do szkoły na swoje święto. Dzieci kochają misiaczki, więc były opowieści o tych sympatycznych przytulankach, życzenia dla nich i wierszyki o nich. Miłośnicy misiów spróbowali tego, co Kubuś Puchatek najbardziej lubi i otrzymali małe pamiątki dla upamiętnienia święta pluszaków.


źródło - PSP

25 listopada 2009 - wizyta Sołtys Kornelii Patrzek w brynickiej szkole

W dn. 25. listopada odwiedziła szkołę Pani Sołtys, by zaznajomić uczniów z tegorocznym sukcesem wsi ( tytuł PIĘKNA WIEŚ OPOLSKA). Podkreśliła wkład pracy mieszkańców oraz zachęcała dzieci i młodzież do codziennej dbałościi o naszą małą Ojczyznę. Przekaz zyskał uznanie wśród zebranych i trafił do ich serc. DZIĘKUJEMY!

źródło - PSP

24 listopada 2009 - przypomnienie dla członków brynickiego zespołu opracowującego projekty unijne

Jutro w środę 25 listopada 2009 o godzinie 19.00 na sali OSP zebranie osób przygotowujących projekty unijne do programu LGD Stobrawski Zielony Szlak.
Są to: Alodia Gładki, Beata Bort, Magdalena Narowska, Patrycja Imiełowska, Katarzyna Kokot, Marcin Cebula, Martyna Kowalczyk, Adrian Cebula, Dawid Pogrzeba, Jarosław Krzyścin, Krzysztof Marsolek.
Do zespołu należą też konsultanci: Pan Minister Jerzy Pilarczyk oraz Pan Mieczysław Oszenda, którzy będą recenzować powstałe projekty przed ich złożeniem.

źródło - Beata Bort

23 listopada 2009 - spotkanie organizacji działających na terenie wsi w związku z projektami


Dziś na sali brynickiego OSP odbyło się zebranie mieszkańców wsi oraz reprezentantów wszystkich organizacji działających na jej terenie. Podczas spotkania omawiano koncepcje wnioskow jakie zostaną przygotowane w związku z naborem prowadzonym przez LGD Stobrawski Zielony Szlak. Rozważano ilość , cele, zakres oraz spójność proponowanych projektów pod kątem kryteriów ich oceny. Lider Stowarzyszenia Odnowy Wsi - Krystian Czech prowadzący spotkanie nakreślił kierunki działania. Następnie Beata Bort, z-ca Szefa Zespołu Promocji Wsi i protokolant spotkania streściła wcześniejsze szkolenie z udziałem liderów LGD Stobrawski Zielony Szlak inicjujące projekty, które miało miejsce w łubniańskim ŁODzk w czwartek. Podczas dalszej części przedstawiciele organizacji zaprezentowali swoje koncepcje projektów. Wsród nich: sołtys wsi Kornelia Patrzek, ks. proboszcz Krzysztof Mróz, prezes OSP Rudolf Woźnica, a także prezes LZS Jerzy Kilian i szefowa Caritas - Maria Czok. Należy także podkreślić bardzo merytoryczną, rzeczową i popartą przygotowaniem wypowiedź Pana Ministra Jerzego Pilarczyka, który znalazł czas aby przybyć na spotkanie. Znakomicie kierunkowała ona koncepcje projektów przedstawionych wcześniej i spajała je w logiczną całość.
W kolejnej części spotknia powołano zespół opracowujący projekty, które muszą być złożone pomiedzy 17 grudnia br., a 8 stycznia roku przyszłego. W skład zespołu weszli przedstawiciele organizacji wyznaczeni przez ich liderów oraz dwóch konsultantów. Jednym z nich został Pan Minister Jerzy Pilarczyk, drugim Pan Mieczysław Oszenda.
Pod koniec spotkania zaplanowano termin ostatniego w tym roku zebrania organizacji, które ma być poświęcone podsumowaniu przygotowań projektów oraz stworzenie planu działania na przyszły rok. Ma się ono odbyć na sali OSP 14 grudnia o godzinie 19.00.
W zakładce związanej z działalnością Stowarzyszenia dostępny jest
protokół ze spotkania.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

23 listopada 2009 - Dzisiaj kolejne nietypowe święto w szkole: DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzisiaj kolejne nietypowe święto w szkole: DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Wyjątkowość święta polegała na przypomnieniu bajki o Czerwonym Kapturku dwukrotnie:

1. po angielsku,
2. po niemiecku.


Starannie przygotowane inscenizacje zaciekawiły wszystkich.

tekst i zdjęcia - PSP w Brynicy

15 listopada 2009 - w niedzielę 15 listopada o godzinie 15.00 koncert organowy

Gabriela Dendera
Edukacj
ę muzyczną rozpoczęła w rodzinnym Opolu, w PSM I i II st.
W drugiej klasie,
średniej szkoły muzycznej, podjęła naukę w Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego gdzie obecnie prowadzi klasę organów jak również zajęcia wykładowe. W ubiegłym roku ukończyła studia na kierunku Teorii Muzyki w AM w Katowicach. W tym roku zakończyła studia również na Wydziale Wokalno - Instrumentalnym w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego.
W 2007 roku uczestniczy
ła w programie Socrates - Erasmus w Hochschule fuer Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main w klasie prof. Martina Luckera.
Swoje umiejetno?ci doskonaliła na kursach mistrzowskich, które prowadził m. in. prof Jean - Luc Perrot, pr
of. Stefan Baier., prof Christoph Grohmann, Marek Toporowski, Bernhard Hass.
Uczestniczy
ła w III Międzynarodowym Festiwalu Muzyki "Pax et bonum per musicam" we Wrocławiu, w VI ?lbląskim Festiwalu Bachowskim, w Dniach Kultury Chrześcijańskiej, VI Paczkowskim Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. M. Brosiga, III Festiwalu Promocyjnym „Sierpień Talentów”.
Wspó
łpracując z SMK w Opolu wykonuje szereg koncertów w ramach uroczystości poświęcenia wyremontowanych organów na terenie diecezji opolskiej.
W 2008 r. otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury.

PROGRAM KONCERTU:
Na rozpoczęcie -
Floor Peeters - "Cortege"

J.S. Bach - "Komm, Gott, Schopfer, Heiliger Geist" (
"Przybądź Duchu Stworzycielu")

Johann Pachelbel - "Vom Himmel hoch, da komm ich her"
J. Brahms - "O Gott, du frommer Gott"
Max Reger - "Wie schon leuchtet der Morgenstern"
Moritz Brosig - "Gegrusst seist du, Maria"

M. Brosig - Preludium i fuga Es - dur

Roman Dwornik - wariacje na temat "Dzisiaj pozdrawiamy Maryjo Ciebie"


źródlo - Łubniańskis Ośrodek Działaności Kulturalnej


13 listopada 2009 - urodziny Pana Józefa Sochora

Dziś Pan Józef Sochor obchodził swoje 95-te urodziny. Z gorącymi życzeniami zdrowia i Łask Bożych odwiedził go Bernard Matros, mieszkaniec Brynicy. Jak widać jubilat był w bardzo dobrym nastroju, tryskał humorem a nawet pozwolił sobie na mały żart. Życzymy Panie Józefie conajmniej drugie tyle lat w zdrowiu i takiego samego optymizmu jak dziś.

zdjęcia - Bernard Matros

13 listopada 2009 - dziś 95-te urodziny Pana Józefa Sochora

Józef Sochor - Urodził się 13 listopada 1914 r. jako 5-te dziecko Franciszka i Marii Sochor z d. Kurtz. Miał 2 starszych braci i 2 siostry. W 1921 r. rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Brynicy. Jego nauczycielami byli: Rektor Wosch, Stanke, Sojka i Frau Margot Muschiol.
Chętnie chodził do szkoły, lubił się uczyć a szczególnie podobały mu się zajęcia z nauczycielem Hubertem Sojką, u którego stało pianino, na którym uczył się grać. Pobierał także nauki śpiewu. W tym czasie i w latach póżniejszych, należał również do brynickiego chóru, który był wówczas bardzo popularny. Założycielem i prowadzącym chór był Rektor Wosch.
Po ukończeniu nauki w Brynicy, uczęszczał do Berufsschule (szkoła zawodowa) w Opolu, gdzie uczył się handlu i kupiectwa.
Póżniej, przez parę lat pomagał w domu, gospodarstwie oraz rodzinnym tartaku i młynie.

W 1936 r. dostał powołanie do służby wojskowej. Gdy w 1939 r. wybuchła wojna, został zmobilizowany i skierowany na front . Do domu wrócił dopiero w 1946 r.
W 1951 ożenił się i przeżył kolejne 53 lata szczęśliwie ze swoją żona Elzbietą.
Dziś w piątek 13 listopada 2009 roku obchodzi swoje 95-te urodziny.
Jest obecnie najstarszym mieszkańcem Brynicy oraz całej Gminy Łubniany. Życzymy mu:

DŁUGICH LAT W ZDROWIU I DUŻO BŁOGOSŁAWIEŃSTW BOŻYCH !
tekst i zdjęcia Bernard Matros


p.s. Na zdjęciu po prawej Pan Józef Sochor dwa tygodnie temu na mszy 1 listopada z okazji urodzin ks. Radcy Adama Polechońskiego.
Dla uzupełnienia informacji statystycznych należy dodać, że najstarszą mieszkanką Brynicy jest obecnie p. ANNA JAŻWIŃSKA, która 18.06.2009 r. ukończyła 90 lat.

11 listopada 2009 - obchody dnia św. Marcina

Pomimo chłodu i deszczu Bryniczanie licznie wzięli udział w wieczornych obchodach dnia św. Marcina. Rozpoczęly się one na placu Arnstein w centrum wsi, skąd wszyscy podążyli za postacią św. Marcina na koniu na plac przed kościołem niosąc zapalone lampiony. Odtworzono tam scenę z życia Świętego, w której dzieli on się swoim płaszczem z żebrakiem. Postać św. Marcina jako legionisty rzymskiego na koniu (w tej roli Paweł Zdanowicz) została odegrana z wielką pieczołowitością i realistycznym odtworzeniem ubioru (dzięki firmie Niteczka Agnieszki Patrzek, która uszyła płaszcz, uprzejmości Teatru im. Kochanowskiego w Opolu, który za darmo udostępnił strój legionisty oraz uprzejmości Państwa Wąsowicz, którzy udostępnili konia). Na zakończenie spektaklu Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozdawały rogale "marcińskie" zakupione przez nie w łubniańskiej piekarni.
Kolejnym etapem wieczornych obchodów był festyn na "farskim ogrodzie" na tyłach plebanii. W trakcie jego trwania wręczono dyplomy z podziękowaniami dla osób zaangażowanych w przygotowanie gali z okazji konkursu Piękna Wieś Opolska, jaka miała miejsce w Brynicy 17 października. Gratulacje i podziękowania składali: Kornelia Patrzek- sołtys wsi Brynica, Krystian Czech - lider Stowarzyszenia Odnowy Wsi oraz Marek Ciernia - członek Stowarzyszenia. Wręczanie nagród było przeplatane występami zespołów muzycznych oraz brynickiej scholi. Mieszkańcy zasiedli do przygotowanych pod namiotami stołów, gdzie nieopodal paliło się ognisko nadzorowane przez Rudolfa Woźnicę - prezesa brynickiego OSP. Przez cały czas dostępny był bufet z jedzeniem i napojami bogato przygotowany przez Panie z Brynickiego Zespołu Caritas. Impreza trwała do późna potwierdzając to, że gdy serca gorące nawet zimno nie straszne.
Jak liczna była obecność mieszkańców i gorąca atmosfera można oglądać w
galerii ze zdjęciami.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

10 listopada 2009 - obchody 11 listopada w brynickiej szkole

Brynicka społeczność szkolna w dniu 10 listopada uczciła święto narodowe uroczystym apelem: wierszem, piosenką i inscenizacją.

tekst i zdjęcia - Danuta Sudoł

8 listopada 2009 - w najbliższą środę 11 listopada Święto św. Marcina w Brynicy

Jak podano w Gazetce Parafialnej w środę święto państwowe i wspomnienie św. Marcina. Parafialny Zespół Caritas z partnerami: szkoła, Stowarzyszenie Odnowy Wsi, schola i ministranci organizuje festyn z okazji św. Marcina. Rozpoczęcie na placu Arnstein o godz. 17.00, gdzie gromadzą się dzieci z lampionami i św. Marcin, następnie przejście pod kościół - inscenizacja i podzielenie rogalami Marcinowskimi. Na zakończenie przejście na "farski ogród" - ognisko i kiełbasa oraz ciepłe napoje. W trakcie tego spotkania występ scholii oraz podziękowania Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica wszystkim organizatorom i osobom pomagającym w uroczystości wręczenia nagród Piękna Wieś Opolska. Serdecznie zapraszamy!

7 listopada 2009 - akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" w brynickiej szkole

Od lat w brynickiej szkole różne osoby przybliżają dzieciom literaturę piękną w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". W dniu 6 listopada pięknie czytała Iwetta Sochor, która jest absolwentką brynickiej Szkoły Podstawowej. Ukończyła także gimnazjum i liceum plastyczne, a obecnie studiuje pedagogikę na Uniwersytecie Opolskim.tekst i zdjęcia - Danuta Sudoł

7 listopada 2009 - znalezisko historyczne na terenie Brynicy

W dziale artykułów ukazała się dziś ciekawa publikacja Pana Bernarda Matrosa na temat znaleziska historycznego na terenie wsi jakiego niedawno dokonał. Warto przeczytać i zobaczyć kawalek historii Brynicy na żywo.


tekst i zdjęcia Bernard Matros

6 listopada 2009 - bryniccy uczniowie w kinie

Uczniowie brynickiej Publicznej Szkoły Podstawowej odwiedzili kino.
Jak widać na zdjęciach cieszyli się szczególną atmosferą tego miejsca: prażona kukurydza, pepsi oraz film pt." Odlot".

tekst i zdjęcia - Danuta Sudoł


5 listopada 2009 - pierwsza edycja konkursu Łubniańska Betlejka

Po raz pierwszy w historii swojej działalności Łubniański Ośrodek Kultury ogłasza gminny konkurs na zbudowanie "Łubniańskiej Betlejki". Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców gminy. Regulamin konkursu znajduje się tutaj.
Zachęcamy mieszkańców Brynicy do wzięcia udziału w tym konkursie.

tekst: Krystian Czech- Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica

1 listopada 2009 - 81 urodziny ks. Radcy Adama Polechońskiego

Dziś w Brynicy oprócz dnia Wszystkich Swiętych obchodziliśmy urodziny byłego proboszcza (w latach 1963-2003) ks. radcy Adama Polechońskiego. Jubilat obchodzi w tym roku już 81 urodziny. Z okazji tej sprawowano msze świetą koncelebrowaną z jego udziałem.
Przybyło wielu wiernych, którzy wyrazili swą wdzięczność za lata jakie poświęcił dla Brynicy i widoczne owoce jego wieloletniej posługi. Msze koncelebrował obecny proboszcz ks. Krzysztof Mróz, który złożył życzenia w imieniu swoim i wszystkich parafian. Życzył wielu Łask Bożych, zdrowia oraz polecił ks. Adama opiece Matki Bożej. Dołączamy sie wszyscy do tych życzeń.

w imieniu wdzięcznych parafian: Krzysztof Marsolek, administrator strony


16 listopada 2009 - relacja z niedzielnego koncertu

Pani mgr Gariela Dendera wykonała utwory zapowiedziane we wcześniejszych informacji.
Na pocz
ątku koncertu ks. Proboszcz Krzysztof Mróz przywitał p. Grarielę i wszystkich słuchaczy przybyłych na koncert. Została krótko zaprezentowana droga edukacji muzycznej jaką przebyła wykonawczyni . Następnie Krystian Czech wprowadzał słuchaczy w utwory wykonywane przez Panią Gabrielę oraz zaprezentował krótki życiorys Jana Sebastiana Bacha.
Koncert zakończył się oklaskami dla wykonawczyni, wręczeniem kwiatów oraz błogosławieństwem kapłańskim.

zdjęcia i tekst - ks. Krzysztof Mróz

Więcej na stronie Parafii Brynica.

18 listopada 2009 - zaproszenie na Spotkanie Adwentowe 29 listopada

Parafialny Zespół Caritas w Brynicy zaprasza 29 listopada o godzinie 15.00 na Spotkanie Adwentowe odbywające się na "farskim ogrodzie", na tyłach brynickiej plebanii. Kawa i ciasta gratis.
Podczas spotkania na placu będzie odbywał się Kiermasz Adwentowy, na którym można będzie nabyć opłatki, świece adwentowe Wigilijnego Dzieła Caritas, stroiki świąteczne oraz wiele innych wyrobów lokalnego rękodzieła.

Zapraszamy!

żródło - Maria Czok

18 listopada 2009 - w sobotę 14 listopada rodzice uczniów PSP zbierali złom

W dniu 14 listopada rodzice uczniów pod kierownictwem p. Sagan zbierali złom . Natrudzili się, poświęcając sobotę, następujący panowie:
Marek Ciernia, Benedykt Długosz, Miros
ław Hadryś, Rajmund Jendro, Jarosław Krzyścin, Dawid Mania, Czesław Młynarczyk, Damian Pogrzeba, Arnold Polok, Rajmund Świerc, Józef i Tomasz Wodarz, Piotr Zawierta. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży złomu zostaną przeznaczone na uczniowską wycieczkę .
Dzieciaki dzi
ękują wszystkim, którzy pracowali, zbierając złom oraz tym, którzy złom podarowali.

źródło - PSP Brynica

20 listopada 2009 - zaproszenie dla wszystkich mieszkańców na Mikołaja organizowanego 6 grudnia

Rada Sołecka wspólnie z młodzieżą organizuje spacer przez Brynicę ulicą Polną w kierunku lasu dla wszystkich mieszkańców wsi, w szczególności dla dzieci (jeżeli będzie snieg przewidziano kulig). Zbiórka o godz.14.00 na placu Arnstein. Po spacerze przewidziano spotkanie z Mikołajem w lesie, niespodzianki i zabawy przy wspólnym ognisku. Bufet obficie zaopatrzony. Organizatorzy zapewniają ciepłe napoje (grzane wino) oraz kiełbaski z grilla.
Zapraszamy!

sołtys - Kornelia Patrzek


20 listopada 2009 - zaproszenie do Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej

Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej zaprasza w niedzielę 22 listopada na galę z okazji XVI edycje konkursu "Ze Śląskiem na Ty". Jak co roku będzie ona miala miejsce w budynku ośrodka w Łubnianach o godzinie 16.00. Wsród laureatów są również Bryniczanie. Tu więcej..

Zapraszamy!

źródło -ŁODzK

21 listopada 2009 - brynickie jubileusze

Rok 2009 a szczególnie miesiąc listopad, to w Brynicy czas małżeńskich jubileuszy!


W maju Złote Gody obchodzili:

ŁUCJA I ALFONS SZUMILAS

Dzisiaj 21.11. Złote Gody obchodzą:

GERTRUDA I JERZY KOMOR oraz TERESA I JERZY SOWA

Wkrótce Złoty Jubileusz obchodzić będą

ELFRYDA I WALTER SALONEK


Wszystkim Jubilatom składamy Najlepsze Życzenia.


Niech płyną zatem dalej dni
I w sercach radość gości
Będziecie sobie dalej szli
Razem do póżnej starości.

tekst - Bernard Matros

21 listopada 2009 - Światowy Dzień Życzliwości w brynickiej PSP

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie chętnie przygotowują i biorą udział w tym nietypowym święcie. Pozdrowienia przekazują sobie i innym na wykonanych starannie, ozdobionych karteczkach.

POZDRAWIAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW I SYMPATYKÓW PIĘKNEJ NASZEJ WSI !

źródło - PSP w Brynicy

p.s. Do pozdrowień dołącza się Administrator strony

22 listopada 2009 - w poniedziałek 23 listopada o g. 19.00 zebranie mieszkańców na sali OSP

Stowarzyszenie Odnowy Wsi ze swoim liderem Krystianem Czechem oraz Rada Sołecka z Panią Sołtys Kornelią Patrzek zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie w sali OSP Brynica 23 listopada o g. 19.00.
Będzie one poświęcone przygotowaniu projektów unijnych związanych z miescowością, jej rozbudową, planami inwestycji. Najbardziej zaprasza się osoby mające doswiadczenie lub chcace sie zaangażowac w przygotowywanie projektów zgodnie z wytycznymi unii europejskiej. Szczególnie osoby potrafiące pracować z komputerem i programami do opracowywania wniosków finansowych.
Projekty będą opracowywane w ramach grupy Stobrawski Szlak, do której należy Gmina Łubniany.

Zapraszamy!

Stowarzyszenie Odnowy Wsi oraz Rada Sołecka

22 listopada 2009 - konkurs "Ze Śląskiem na Ty" z brynickim akcentem

Nagrody XVI edycji konkursu "Ze Śląskiem na Ty" rozdane. Wśród laureatów znaleźli się Bryniczanie. Daniel i Kamil Polokowie za pracę „Nas ołpa i my”- napisaną pod kierunkiem Bernadety Sówki zdobyli II miejsce w pierwszej kategorii najmłodszych autorów. Całość zdjęć z gali, jaka odbyła się 22 listopada w Łubniańskim Ośrodku Działąlności Kulturalnej jest już dostępna w galerii.
Dodatkowym akcentem Brynickim była obecność ks. proboszcza Krzysztofa Mroza, Piotra Badury - redaktora "Beczki" oraz Krystiana Czecha - dyrektora Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej prowadzącego galę a zarazem prezesa Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica. Należy także wspomnieć o brynickich sponsorach konkursu, których część była obecna.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego